Griezmann se podílel na vysoké výhře Atlétika, Sevilla doma přetlačila Espanyol

Hráči Barcelony v 33. kole španělské ligy udolali doma 1:0 oslabenou Pamplonu a udělali další krok k zisku titulu. Na druhý Real Madrid, který hraje od 22:00 v San Sebastianu, mají náskok 14 bodů. Elche je po porážce 1:2 na hřišti Almeríe prvním jistým sestupujícím.

Barcelona hrála po vyloučení Herranda od 27. minuty přesilovku, přesto se dlouho nemohla prosadit. Během prvního poločasu dokonce netrefila prostor brány, což se jí doma stalo poprvé pod vedením kouče Xaviho. Až v 85. minutě propadl míč na zadní tyč k Albovi, který ho napálil do sítě.

Katalánci vyhráli 1:0 pojedenácté v sezoně, čímž vyrovnali rekord La Ligy. Pamplona je po druhé porážce za sebou devátá.

Elche si dnes připsalo 23. ligovou porážku v ročníku a nejvyšší soutěž opouští po třech sezonách. Pět zápasů před koncem ztrácí na poslední nesestupovou příčku 17 bodů.

Fotbalisté Atlética Madrid ve 33. kole španělské ligy doma deklasovali Cádiz 5:1 a na druhém místě tabulky vystřídali městského rivala a obhájce titulu Real. Atlético má na "Bílý balet" náskok jednoho bodu, za vedoucí Barcelonou zaostává o 13 bodů.

K deváté ligové výhře z posledních deseti zápasů Atlético nakročilo už v úvodním poločase, kdy se dvakrát trefil Griezmann. Ve 49. minutě zvýšil Morata a jeho spoluhráč Carrasco chvíli nato proměnil penaltu. Cádiz snížil v 72. minutě díky Lozanovi, ale Molina vzápětí vrátil domácím čtyřbrankový náskok.

Getafe zdolalo Vigo 1:0, zvítězilo po šesti kolech a zvýšilo šance na záchranu. Madridské mužstvo je osmnácté o skóre za první nesestupovou příčkou, kterou drží Valencie po remíze 1:1 s pátým Villarrealem.

Útočník Valentín Castellanos rozhodl v 33. kole španělské fotbalové ligy o vítězství Girony nad Mallorcou 2:1. Jeho tým uspěl potřetí za sebou a posunul se na sedmé místo neúplné tabulky. Mallorca je dvanáctá.

Castellanos se prosadil hlavou v 84. minutě za stavu 1:1 a potvrdil aktuální střeleckou formu. Čtyřiadvacetiletý Argentinec dal v posledních čtyřech zápasech sedm branek, celkem jich má v ligovém ročníku na kontě 13. Dnes rozhodl třetí domácí duel po sobě, minulý týden při triumfu nad Realem Madrid nasázel dokonce všechny góly svého týmu.

La Liga - 33. kolo:

Almería - Elche 2:1
Branky: 22. Baptistao, 52. Embarba - 90.+1 Ponce)

Atlético Madrid - Cádiz 5:1
Branky: 2. a 27. Griezmann, 49. Morata, 57. Carrasco z pen., 73. Molina - 72. Lozano

Getafe - Celta Vigo 1:0
Branka: 3. Ünal z pen.

FC Sevilla - Espaňol Barcelona 3:2
Branky: 22. Gil, 69. Ocampos z pen., 88. Gueye - 29. vlastní Rekik, 43. Puado

Girona - Mallorca 2:1
Branky: 45.+2 Bernardo, 84. Castellanos - 80. Muriqi z pen.