Almási nese těžce Tijaniho záření a Hapal se mu nediví. Jílek je zvědav, jak dlouho Baník nigerijského forvarda udrží

Almási nese těžce Tijaniho záření a Hapal se mu nediví. Jílek je zvědav, jak dlouho Baník nigerijského forvarda udrží

V Třinci ani v Karviné ještě mladý forvard Muhamed Tijani tak gólový nebyl. Pookřál až na hostování v druholigovém Táborsku a pak už si ho Baník nechal.

Pakliže by se jeho výkonnost měřila výhradně za duben 2023, když popravil dvěma góly Plzeň a hattrickem zadupal do země Sigmu, šlo by o geniální rozhodnutí, protože se v onom kalendářním měsíci zapsal do střelecké listiny hned pětkrát.

Vyloženě špatně na tom však není za celý ročník 2022/2023. Však posuďte sami - devět startů v základu a 974 odehraných minut se mu podařilo proměnit v osm branek, což je na dvaadvacetiletého mladíka solidní bilance.

Ve slezské kabině už má respekt dlouho a to i v dobách, kdy ještě branky nestřílel jako na běžícím pásu. Jeho týmový kolega Filip Kaloč se nechal slyšet, že by ho nechtěl bránit ani na tréninku.

"Někdy neví, kde má ruce a kde nohy. Pokope vás, bouchne, ale teď začal své přednosti dobře využívat. Dává si míč do pohybu a zakrývá ho tělem. Obránci se tam nemohou dostat a ještě z něj mají respekt,“ ocenil svého kolegu na portálu iSport.cz o rok starší středopolař.

Podle hlavního kouče Baníku Pavla Hapala se v posledních šesti týdnech neskutečně spravil i po běžecké stránce a je úplně jinde, než byl ještě v úvodu března v rámci venkovního duelu s Pardubicemi (1:1). Není proto divu, že je aktuálně ostravským snajprem číslo 1...

"Máme ještě Almásiho, který čeká na šanci. Možná to nese těžce, nedivím se mu, ale využíváme formu Tijiho. Klobouk dolů, za práci si to zasloužil," přiznal šéf ostravské lavičky.

Tijani ovšem není veleben jen zevnitř klubu, ale i zvenčí. Naposledy mu polichotil právě trenér poražené Sigmy Václav Jílek, který zastává názor, že dokáže být přínosný z více hledisek. "Udělal spoustu práce. Dokáže sprintovat dozadu. S lehkostí vyhrává hlavy, padá mu to tam. Dostal se asi do ideálního stavu. Má velký potenciál, uvidíme, jak dlouho se v Ostravě udrží," vzkázal na adresu nigerijského útočníka.

Jak se mu asi povede proti Zbrojovce?

Na vítězství Sparty nevrhly penalty dobré světlo. Kouč Koubek? Od jisté chvíle pro mě přestal existovat, říká Pulpit