Příbramský ústup z pozic pokračuje. Řečeno už toho bylo hodně, ale ovoce to nenese, což je zklamání, hlesl Mašek

Příbramský ústup z pozic pokračuje. Řečeno už toho bylo hodně, ale ovoce to nenese, což je zklamání, hlesl Mašek
OBSAHUJE VIDEO

Sedmadvacetiletý záložník Dominik Mašek se po vleklých zdravotních problémech opět vrátil do hry, ovšem stalo se tak v době, kdy se jeho Příbrami vůbec nedaří. 

Jeho bilance v sezoně 2022/2023 je navíc hororová - ve všech čtyřech zápasech, do nichž bývalý mládežnický reprezentant země nastoupil, totiž celek sídlící u řeky Litavky prohrál.

"Jsem šťastný, že jsem se do toho zase vrátil. Start jsem si přestavoval líp. Po čtyřech těžkých zraněních kolena už jsem možná ani nedoufal. Věřím, že to bude lepší a lepší a že budu moci klubu pomoct. Chci to Příbrami vrátit, vychovala mě," připomněl v rozhovoru pro klubovou televizi někdejší středopolař Mladé Boleslavi, Jablonce, Zlína, Bohemians, Cambuuru či Hamburku.

Týmu, který ještě před pár týdny celé F:NL vládl, nepomohla ani trenérská výměna a nástupce Dušana Uhrina mladšího Karel Krejčí se proti Vlašimi i Slavii B dočkal dvou proher v řadě...

"Celkově to pro nás není jednoduchá situace, protože nebodujeme a to je velká komplikace. Úterní zápas jen dovršil naši černou sérii. Nevyšlo nám nic, od fyzického nasazení, až po fotbalovost. Asi nám nezbývá nic jiného, než na to zkusit zapomenout. Do konce zbývá pět zápasů, musíme udělat všechno vše pro to, abychom se o postup nebo o ty horní příčky porvali, kousli a něco s tím zkusili udělat," burcoval středočeskou kabinu.

Mužstvo bolí hlavně dvě domácí porážky ve třech dnech. "Proti rezervě Slavit byl hlavní rozdíl v tom, že jsme byli všude pozdě, v soubojích jsme dostupovali pozdě a mladí nás přehrávali. My jsme na to nebyli schopni reagovat. Můžeme si za to sami, takhle to dál nejde," zvedl výstražný prst.

V šatně patří spolu s Tomášem Wágnerem ke starším hráčům a ty mladší se tak snaží povzbudit. Zatím však bez efektu. "Je to strašně složité. My o těch věcech mluvíme, řečeno toho bylo hodně, ale ovoce to nenese, což je zklamání a přínos by měl být větší. Důležité je, abychom to dokázali přenést na hřiště a to se zatím neděje. Musíme si to naposledy říct a zkusit to přetavit v nějaký lepší výkon," přednesl pár dní před pátečním výjezdem do Vyškova, jenž má za sebou cenný venkovní skalp Varnsdorfu.

Protože je druholigová tabulka mimořádně vyrovnaná, i přes čtyři prohry za sebou je Příbram pořád jen tři body od prvního místa a bod jí chybí na barážovou pozici. Nic tedy ztraceno není. "To je ta největší škoda. Kdybychom alespoň dva z těchto zápasů zvládli, mohlo to vypadat úplně jinak. Nepovedlo se, ale nesmíme to zabalit. Musíme se v hlavách zvednout a vzájemně se podpořit," uzavřel Mašek.

Los však Příbram nemá kdovíjak růžový. Po Vyškovu totiž v průběhu května narazí na Opavu, Jihlavu, Spartu B a Táborsko.

Na vítězství Sparty nevrhly penalty dobré světlo. Kouč Koubek? Od jisté chvíle pro mě přestal existovat, říká Pulpit