Ogbu? Spousta evropských skautů už o emočním vůdci Slavie ví. Upřímný strach z odchodu má i jeho šéf...

Ogbu? Spousta evropských skautů už o emočním vůdci Slavie ví. Upřímný strach z odchodu má i jeho šéf...
OBSAHUJE VIDEO

Bývalý mládežnický reprezentant Nigérie s klubovou minulostí v norských soutěžích včetně Rosenborgu i Lillestrømu Igor Ogbu toho sice ještě za Slavii neodehrál mnoho, ale i třináct absolvovaných soutěžních zápasů stačilo, aby bylo vidět, že jde o výraznou posilu.

Výrazný byl také ve středečním pohárovém derby na Letné (0:2), s tím že proti Spartě zazářil podruhé v krátké době. Neobává se trenérský štáb toho, že za něj bude muset brzy hledat náhradu?

"Jeho výkony jsou skvělé, upřímně z toho strach mám. Zaregistroval jsem, že při posledním ligovém derby sem jela spousta skautů na jiné hráče obou týmů, všichni ale měli podtrženého jeho, čemuž se nedivím. Na druhou stranu chci, aby tady zůstal, a doufám, že tu chce zůstat on," okomentoval třiadvacetiletého zadáka na pozápasové tiskové konferenci Jindřich Trpišovský.

V sešívané defenzivní řadě dominoval také uprostřed týdne v epet ARENĚ. "Za mě asi 9/10, minule to bylo 10/10, tentokrát ale nedal gól. Je fantastický, skvělý, je pro nás je stejně důležitý jako Sørensen pro soupeře. Nejen tím výkonem, ale i tím, jak působí na tým. Na hráče přenáší emoce, je to velitel, kterého všichni poslouchají na slovo, dobře se rozhoduje v klíčových situacích na ose hřiště. Říkal, že už týden chodí usínat s tím, že chce držet ten pohár nad hlavou a že to musíme vyhrát. On to řekne tak, že se na něj skoro zamilovaně díváte, přenáší to na tým. Strašně moc nám po odchodu některých hráčů chyběl takhle emoční hráč, který je přirozený emoční vůdce, teď ho máme na nejdůležitějším postu. Jsem nadšený, doufám, doufám, že nám vydrží co nejdéle, hledáme k němu nějakého podobného hráče, tak doufáme, že to nebude náhrada za něj," doplnil bývalý šéf Liberce a Žižkova.

Jeho rozjetý soubor momentálně táhne desetizápasovou šňůru bez porážky, jíž naposledy okusil v úvodu března na jihočeském Střeleckém ostrově a v neděli přivítá ve Fortuna aréně v dalším vršovickém derby Bohemians 1905.

Sparta na kolenou, Slavia potvrdila 100% finálovou úspěšnost a slaví zisk poháru!