Zima teď trénuje v Edenu a při sledování slávistických zápasů je nervóznější než na hřišti. Kdy se vrací do hry?

Zima teď trénuje v Edenu a při sledování slávistických zápasů je nervóznější než na hřišti. Kdy se vrací do hry?

Sezonu 2022/2023 rozhodně nebude dvaadvacetiletý reprezentační stoper v turínských službách David Zima považovat za vydařenou a to ze zdravotních důvodů. V letní přípravě si poranil rameno a v zimě musel jít na operaci menisku, kvůli které si naposledy zahrál Serii A v lednu.

Rekonvalescence se mu protáhla kvůli tomu, aby byl zákrok dobře proveden. Šití je totiž minimálně na tři měsíce. "Šitím se prodlužuje životnost kolena a zranění se de facto nepodepíše na budoucí kariéře," ozřejmil na webu gol.cz odchovanec Sigmy, který podstoupil operační zákrok právě v Olomouci.

Aktuálně už se nachází v poslední fázi před návratem. Běhá i s míčem a nyní už to bude postupně směřovat k plné zátěži. Vše absolvuje pod taktovkou svého bývalého zaměstnavatele v Edenu...

"Sice občas pendluji, ale rekonvalescenci mám od klubu povolenou podle vlastní osy, takže momentálně trénuji se Slavií. Do boje o pohár i titul bych byl vtažený, i kdybych tady fyzicky nebyl. Chodím na zápasy Slavie, které prožívám jako její fanoušek. Jsem nervózní víc než normálně jako hráč," přiznal střední obránce, který v tomto ročníku italské nejvyšší soutěže stihl odehrát v rámci devíti vystoupení jen 402 minut.

Protože už nemá problém s kolenem, ale jen se svalovou hmotou, o níž přišel během rekonvalescence, comeback na Apeninském poloostrově se blíží a dle svých slov by měl bez problémů stihnout i červnový reprezentační program.

"Finiš sezony ještě stihnu. Mám v plánu být už 21. května připravený na ligový zápas, když to všechno dobře půjde. Hlavně bude záležet na tom, jak se budu cítit herně a samozřejmě taky kondičně. Nepočítám ale s tím, že bych dostal nějakou větší minutáž typu celý zápas," zůstal realistou.

Arsenal už hráče přemlouvat nemusí, nyní je z Emirates vyhledávaná adresa!