Železní muži nejvyšší tuzemské soutěže působí v Bohemians Praha 1905, Mladé Boleslavi a Zbrojovce

Železní muži nejvyšší tuzemské soutěže působí v Bohemians Praha 1905, Mladé Boleslavi a Zbrojovce

Je zajímavé, že žádný z brankářů neodchytal v rozjeté sezoně FORTUNA:LIGY všech třicet dosavadních zápasů. Nejvytíženějším gólmanem základní části se stal Filip Nguyen.

Jednička Slovácka se zastavila na devětadvaceti absolvovaných duelech a o jedno utkání méně hájili tři tyče svých týmů Jindřich Staněk z Plzně, Olivier Vliegen z Liberce, Jan Hanuš z Jablonce a Martin Berkovec z Brna.

Pokud jde o hráče v poli, železným mužem s třiceti absolvovanými duely a 2615 odehranými minutami je osmadvacetiletý obránce Bohemians Praha 1905 Lukáš Hůlka.

Bývalý zadák Mladé Boleslavi či Hradce Králové hraje v nejvyšší tuzemské soutěži sedmým rokem a momentálně je pro hlavního trenéra "klokanů" Jaroslava Veselého nepostradatelným článkem.

Za důvěru se svému šéfovi z Ďolíčku odvděčil dvěma brankami, jednou asistencí, více než pětasedmdesáti procentní úspěšností přihrávek a v neposlední řadě 266 vyhranými obrannými souboji.

Řepka pálí ostrými: Wiesner potvrzuje, že není obránce a Sadílek je maratónec typu Součka bez přínosu do výstavby hry

Všech třicet prvoligových kol ještě absolvovali Ale Musa Alli, Patrik Hellebrand, Tomáš Chorý, Jan Navrátil, Tomáš Ladra, Radim Breite, Michal Ševčík i Jakub Řezníček, ovšem jejich minuta už takové výše nedosáhla.

Mezi nejvytíženější trojici se dokázal vměstnat boleslavský veterán s bohatou zahraniční minulostí Marek Suchý, jenž vynechal pouze jeden zápas a nakonec se zastavil na 2565 absolvovaných minutách.

Pětatřicetiletý exreprezentant tak pobyl na hracích plochách o pětadvacet minut více, než nejlepší ligový kanonýr ze Zbrojovky, jenž nechyběl v žádném ze zápasů.

Hráči s nejvíce odehranými minutami v ligové sezoně:

2615 - Lukáš Hůlka (Bohemians Praha 1905)
2597 - Filip Nguyen (1. FC Slovácko)
2565 - Marek Suchý (FK Mladá Boleslav)
2540 - Jakub Řezníček (FC Zbrojovka Brno)