Řepka pálí ostrými: Wiesner potvrzuje, že není obránce a Sadílek je maratónec typu Součka bez přínosu do výstavby hry

Řepka pálí ostrými: Wiesner potvrzuje, že není obránce a Sadílek je maratónec typu Součka bez přínosu do výstavby hry

"Sparto, takhle ne!" Toť slova, jimiž začal na svém Instagramu devětačtyřicetiletý internacionál Tomáš Řepka své stručné hodnocení letenského výkonu ve finále MOL Cupu proti Slavii (0:2).

"Jejich výkon by stačil tak na divizi. Až na pár světlejších výjimek (Karabec, Kovář, částečně Kairinen a Höjer) to byla marnost," pokáral svůj srdeční klub bývalý střední obránce Baníku, Českých Budějovic i Sparty, jejíž trikot oblékal ve dvou různých časových etapách.

Všiml si i téměř bezzubé středeční ofenzivy. "Po zranění Čvančary uvadla největší dosavadní zbraň Sparty - útočný trojzubec. Haraslínovi odešla forma někam hodně daleko a Kuchta přes veškerou snahu na vše sám stačit nemůže. Bohužel, trenér Priske nedokázal adekvátně zareagovat na tento stav a jen "otrocky" nahradil Čvančaru Karabcem, aniž by tomu přizpůsobil i herní schéma," rýpl si exreprezentant se zkušenostmi ze Serie A i Premier League do dánského kouče.

Když se nedaří útočným hráčům, o to více podle něj "vynikne" toxická defenzivní činnost. "Wiesner na pravé straně potvrzuje, že není obránce (poněkolikáté nedostoupí hráče a nepokryje prostor, Zelený a ve středu i Krejčí a Vitík dělají strašidelné chyby při rozehrávce a vyprodukují spoustu nepřesností, Sadílek je maratonec typu Součka bez přínosu do výstavby hry)," nebál se konkrétní krtiky.

Dvanáctinásobný šampion země podle jeho názoru dojíždí na to, že příliš nerotuje. Se třinácti až čtrnácti vytěžovanými hráči se celá sezona odehrát nedá - přicházejí karty a zranění a pak se vše rozpadá jako domeček z karet. Jak to vidí s útokem na titul, který se v nynější epet ARENĚ naposledy slavil v roce 2014 ještě pod Vítězslavem Lavičkou?

"Pokud chceme titul, musí přijít kvalitativní skoková změna, a to i v mentálním nastavení. Nelze spoléhat na to, že Slavii vezme body někdo třetí; naproti tomu, nám je nesmí vzít nikdo - pak by stačila v posledním derby, které se odehraje opět doma na Letné, Spartě i remíza. Nenechme Letnou potupit i podruhé," burcoval celé sparťanské prostředí Řepka.

V klubu byli dřív lidé, co pana Pauknera jen využívali. Přitom bez něj by žádná Dukla dávno nebyla, říká trenér Rada