Dortmund si otevřel střelnici, Bayern zvládl utkání v Brémách a odskočil na čele. Hertha po více jak dvou měsících vyhrála soutěžní zápas

Leverkusen podlehl v předehrávce 31. kola německé Bundesligy Kolínu nad Rýnem. Hložek do utkání naskočil v druhém poločase, ale domácí porážku 1:2 neodvrátil. Berlínská Hertha dokázala v sobotu zabrat a po více jak dvouměsíčním čekání vyhrát soutěžní zápas. Klubu z hlavního města Německa se podařilo doma udolat Stuttgart 2:1, avšak zůstává poslední. V důležitém souboji o pohárové příčky mezi domácím Freiburgem a hosty z Lipska se radoval Red Bull. Bayern zvládl utkání v Brémách a výhrou 1:2 vytvořil tlak na Dortumund. Vestfálský aspirant na titul hraje zítra doma s Wolfsburgem. První čisté konto v sezoně vychytal za Augsburg Tomáš Koubek. Dortmund nastřílel Wolfsburgu šest branek.

O výhře hostujícího Kolína rozhodl dvěma góly v prvním poločase Davie Selke. Za Leverkusen, který se musí ve zbytku sezony obejít bez útočníka Patrika Schicka, na 1:2 snížil Amine Adli. V tabulce patří Leverkusenu šesté místo, které jako poslední zaručuje evropské poháry. Sedmý je s dvoubodovým odstupem Wolfsburg, jenž má však zápas k dobru. O další bod zpět je osmá Mohuč, která dnes prohrála 2:3 se Schalke.

O výhře hostů rozhodl z penalty v desáté minutě nastavení Marius Bülter, který se v utkání prosadil podruhé. O zbývající zásah Schalke se postaral Tom Krauss, za Mohuč vyrovnávali Leandro Barreiro a Aarón Martín. Schalke, za které odehrál celý zápas záložník Alex Král, díky vítězství minimálně do soboty opustilo sestupové příčky. Dělí ho od nich dva body, ale šestnáctý Stuttgart i sedmnáctá Bochum mají zápas k dobru.

Bývalý český reprezentant Koubek nastoupil počtvrté za sebou a ve svém osmém utkání v tomto bundesligovém ročníku udržel první nulu. Gólem zařídil výhru Augsburgu nad favoritem Beljo.

Bez zraněného nejlepšího ligového střelce Füllkruga z Brém vidělo 42 tisíc diváků na tamním Weserstadionu branku až po 62 minutách. Po Musialově sklepnutí se Gnabry ocitl sám před Pavlenkou a nedal českému reprezentačnímu brankáři šanci. Za dalších deset minut zdvojnásobil vedení Bayernu umístěnou ranou na zadní tyč střídající Sané a Werderu se podařilo v závěru už jen snížit zásluhou Schmidta. Bayern prodloužil svou sérii neporazitelnosti s Werderem už na 27 zápasů a před druhým Dortmundem si vytvořil čtyřbodový náskok. Borussia však v neděli hostí Wolfsburg a může se ke svým rivalům znovu dotáhnout na rozdíl jednoho bodu.

Fotbalisté Hoffenheimu porazil Frankfurt 3:1 a vzdálili se sestupovému pásmu na čtyři body. Chyběl u toho Pavel Kadeřábek, který si v minulém kole proti Lipsku poranil zadní stehenní sval. Hoffenheim dal všechny tři branky v prvním poločase. Skóre otevřel v 8. minutě Baumgartner. V závěru se z penalty prosadil Kramarič a další gól přidal Bebou. V úvodu druhého poločasu byl vyloučen domácí Nsoki poté, co kopl Aaronsona do hlavy. Frankfurt využil přesilovku pouze jednou, v 54. minutě snížil Götze.

Fotbalisté Lipska zvítězili ve Freiburgu 1:0 a dostali se na třetí příčku, zatímco Freiburg klesl na páté místo. Jediný gól vstřelil v 73. minutě po sólu Kampl.

Poslední Hertha Berlín doma zdolala Stuttgart 2:1 a vyhrála po osmi zápasech poprvé od konce února. O její první gól se zasloužil bývalý stuttgartský hráč Kempf, vítězství po sérii čtyř porážek jí zařídil v nastavení prvního poločasu Niederlechner.

Fotbalisté Dortmundu v německé lize uštědřili Wolfsburgu debakl 6:0 a dál ztrácejí bod na první Bayern. Dva góly v zápase dali Karim Adeyemi a Jude Bellingham. Wolfsburg s českým záložníkem Lukášem Ambrosem na lavičce nevyužil zaváhání Leverkusenu v bitvě o evropské poháry a zůstává na sedmé příčce se ztrátou dvou bodů.

Borussia rozhodla zápas již v prvním poločase, kdy se po Adeyemiho hlavičce prosadili ještě Haller a Malen. Po hodině vedli domácí již 5:0. Nejprve se i se štěstím krásnou střelou z dálky prosadil Bellingham a později po chybě hostů v obraně přidal druhý gól Adeyemi. Německý útočník mohl o pět minut později završit hattrick, z nařízeného pokutového kopu po faulu na Bellinghama však vůbec netrefil branku. Tečku zápasu obstaral právě anglický útočník po přihrávce Brandta, který asistoval u tří branek.