AFP: Messiho odchod do Saúdské Arábie je hotová věc, měl by brát 400 milionů dolarů za sezonu

AFP: Messiho odchod do Saúdské Arábie je hotová věc, měl by brát 400 milionů dolarů za sezonu

Letní odchod hvězdy Lionela Messiho z Paris Saint-Germain do Saúdské Arábie je podle zdroje agentury AFP hotová věc. Již delší dobu média spekulují o tom, že pětatřicetiletého argentinského útočníka láká klub al-Hilál, jenž mu nabízí smlouvu na 400 milionů dolarů (8,5 miliardy korun) ročně.

"Dohoda s Messim je hotová. Bude hrát v Saúdské Arábii. Je to obrovský, výjimečný kontrakt. Ještě finalizujeme některé detaily," cituje AFP svůj zdroj blízký vyjednávání.

Žádná strana zatím oficiálně Messiho další budoucnost nekomentovala. Kapitán argentinských mistrů světa má do 30. června smlouvu v Paris Saint-Germain. Ve francouzské metropoli hraje jeden z nejlepších fotbalistů historie od roku 2021, kdy odešel z Barcelony, v níž strávil celou dosavadní kariéru.

Messi v úvodu minulého týdne Saúdskou Arábii, kde je ambasadorem turismu, navštívil. Vedení PSG ho za nepovolenou cestu na dva týdny vyřadilo z kádru, po veřejné omluvě mu trest zkrátilo zhruba o polovinu. V pondělí už hvězdný útočník s týmem trénoval a večer převzal ocenění Laureus pro nejlepšího sportovce minulého roku.

V Saúdské Arábii by se Messi mohl opět potkat s dlouholetým rivalem Cristianem Ronaldem, který na konci minulého roku zamířil do an-Nasru. Portugalský útočník s klubem podepsal tříletou smlouvu na 220 milionů dolarů ročně.

Pracovitý a hlavně trpělivý český talent byl na severu Portugalska odměněn smlouvou až do roku 2028

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.