Busquets: Je čas oznámit, že tato sezona v Barce je moje poslední. Bylo mi ctí nosit tento znak, ale vše musí skončit

Busquets: Je čas oznámit, že tato sezona v Barce je moje poslední. Bylo mi ctí nosit tento znak, ale vše musí skončit

Mistr světa i Evropy Sergio Busquets poprvé v kariéře změní dres. Čtyřiatřicetiletý španělský reprezentant oznámil, že na konci sezony opustí Barcelonu, v níž po odchodu Lionela Messiho zastával v posledních dvou sezonách roli kapitána. 

"Nastal čas oznámit, že tato sezona je moje poslední s FC Barcelona. Bylo mi ctí nosit tento znak, ale všechno musí skončit," napsal vytáhlý defenzivní záložník dnes na instagramu.

V Barceloně strávil osmnáct let. V prvním týmu "Blaugranas" debutoval takřka před 15 lety a od té doby za něj odehrál 719 soutěžních utkání. S Katalánci zatím získal 31 trofejí včetně osmi za triumf ve španělské lize, přičemž devátý by měl brzy přidat, a tři "ušaté" poháry za vítězství v Lize mistrů.

Je také rekordmanem slavných El Clásico, soubojů s odvěkým rivalem Realem Madrid odehrál 48. V reprezentaci skončil loni po mistrovství světa v Kataru.

Podle spekulací španělských médií by mohl Busquets zamířit do Saúdské Arábie, kde už působí Cristiano Ronaldo a kam by mohl odejít i Messi z Paris St. Germain.

190. zápas v Lize mistrů? Ancelotti vyrovnal rekord Fergusona, žlutou kartu ale prý dostal neprávem