Na východě země zapůjčený Ryneš by se měl v létě dočkat další velké šance ve Spartě

Na východě země zapůjčený Ryneš by se měl v létě dočkat další velké šance ve Spartě

Hradec Králové by mohl v příštím soutěžním ročníku 2023/2024 na novém stadionu nastupovat i se svým odchovancem Václavem Pilařem, jenž se podle všeho vrátí na starou známou půdu z Viktorie Plzeň, kde mu dobíhá pracovní dohoda.

Nového kouče "votroků" Jozefa Webera naopak už nemusí na východě Česka zažít stále teprve jednadvacetiletý křídelník Matěj Ryneš, jenž má podle bývalého sparťanského trenéra brankářů Davida Bičíka má v noze ránu jako kůň.

Jak zaznělo na portálu iSport.cz, letenský odchovanec, který doposud Hradci pomohl třemi brankami a stejným počtem gólových asistencí, by se měl hlásit na startu letní přípravy ve sparťanském áčku.

Český reprezentant do 21 let už za první tým slavného "S" nasbíral v minulosti pět startů ve třech různých soutěžích a do Hradce byl loni v létě zapůjčen na jednu sezonu.

Protože naznačil možnosti, trenérský štáb v čele s dánským odborníkem Brianem Priskem si ho bude chtít proklepnout v domácích podmínkách.

To samé by mohlo platit i pro další borce, kteří jsou v poslední době zapůjčeni na jiných klubových adresách. V Jablonci zaujal bojovník Václav Sejk, v Bohemians Praha 1905 zase sbírá pravidelně vytížení expres Václav Drchal.

Spartě určitě chybí vysoký útočník. Je to žádané zboží a přání většiny mužstev, míní Lokvenc

Foto: FK Jablonec