Kovář je pečlivě sledován trenérským štábem United. Na Old Trafford uvažují, že si ho z Letné stáhnou předčasně

Kovář je pečlivě sledován trenérským štábem United. Na Old Trafford uvažují, že si ho z Letné stáhnou předčasně

Ostřílený Španěl David de Gea by se měl v divadle snů na Old Trafford přeci jen dočkat nového kontraktu, kterým si na rudé straně Manchesteru dál prodlouží pobyt, jenž trvá již od roku 2011.

Jeho konkurence v boji o místo jedničky pro příští soutěžní ročník 2023/2024 by však mohla podle čerstvých informací serveru 90min.com vzejít zevnitř klubu.

Aktuálně je rozvržení karet takové, že bývalému brankáři Atletika kryjí záda sedmatřicetiletý veterán Tom Heaton a o sedm let mladší Jack Butland, jenž dorazil do struktur rudých ďáblů poté, co se v lednu Martin Dúbravka vrátil do Newcastlu.

Vedení United by však rádo svůj brankářský tým pozměnilo a v dotyčné souvislosti padají i jména jako Bart Verbruggen, což je mladý nizozemský brankář mezi třemi tyčemi Anderlechtu Brusel, nebo Yann Sommer, který by měl letos v létě opustit Bayern Mnichov.

V Manchesteru se skloňuje i Diogo Costa z Porta nebo David Raya z Brentfordu, ale protože má De Gea prodloužit, teprve se uvidí, zda sportovní úsek utratí za nového gólmana velké peníze. Pořád totiž existují i mnohem, mnohem levnější varianty...

Portál uvádí, že United v souvislosti s místem v prvním týmu pro příští sezonu uvažují i o svém dvaadvacetiletém kmenovém brankáři Matěji Kovářovi, který přišel na ostrovy ze Slovácka již v roce 2018 a dospělý fotbal zatím okusil jen na hostováních ve Swindonu, Burtonu a Spartě, která si ho loni vypůjčila na dvě sezony.

Kovář ve své domovině ožil, se Spartou je na špici ligy a může pro svůj nynější klub vychytat první titul po devíti letech. Jeho nadřízený Brian Priske o něm navíc tvrdí, že má nejlepší výstavbu hry ze všech brankářů FORTUNA:LIGY.

Dvacetinásobný mistr Premier League ho proto zejména v posledních měsících pečlivě sleduje. Jeho trenéři mají být přesvědčeni o tom, že by se mohl stát na Old Trafford právě náhradníkem o deset let staršího Španěla. Heaton by byl za této konstelace trojkou a Butland podle všeho zamíří do Glasgow Rangers.

Po těchto zprávách musí mít Kovář ve zbytku nadstavby o motivaci postaráno...

Sparta se podle Loučky detailně poučila: Vědomosti jsou takové, že by nás snad v ničem Slavia neměla překvapit