Pět událostí kola: Matějovský se zapsal do historie, Nguyen dorovnal Koláře a Řezníček prožil nejhorší zápas kariéry

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Pražská Sparta i díky proměněné penaltě Ladislava Krejčího porazila v derby pražských „S“ Slavii a výrazně se přiblížila k vytouženému titulu. O pohárovou Evropu nadále bojuje Slovácko, i zásluhou Filipa Nguyena je stále ve hře. Marek Matějovský se jako třináctý hráč v historii české ligy dostal na metu čtyř set utkání, Pavel Vrba s videem nadále nekamarádí a Jakub Řezníček prožil nejhorší utkání ve své bohaté kariéře. 2. kolo nadstavby FORTUNA:LIGY opět přineslo několik interesantních událostí.

Krejčí přiblížil Spartu k titulu

V derby pražských „S“ se pravděpodobně rozhodlo o titulu. Sparta oplatila Slavii porážku z finále MOL Cupu, navýšila náskok v čele soutěže na pět bodů a už v příštím kole doma proti Bohemians může teoreticky slavit vytoužený titul.

V sobotním střetnutí svěřenci kouče Briana Priskeho ani jednou neprohrávali, vítěznou branku ale vstřelili až v sedmé minutě nastavení. Po faulu Ogbua na střídajícího Mabila se o ni postaral kapitán Ladislav Krejčí.

„Byla to ta nejtěžší penalta v kariéře, je to pro nás velký úspěch a jsem hrdý na celý tým. Cítili jsme, že tohle je ten nejdůležitější zápas v sezóně. Ale pokud chceme hrát o titul, takové zápasy musíme zvládat," soudil v pozápasovém rozhovoru pro sparta.cz Krejčí.

Zajímavostí výsledku 3:2 je fakt, že naposledy se na Letné obdobné skóre zrodilo 21. února roku 1926!