Straka o splnění mise, čekání na novou smlouvu i poděkování či o tom, že není v kabině žádný pantofel...

Straka o splnění mise, čekání na novou smlouvu i poděkování či o tom, že není v kabině žádný pantofel...
OBSAHUJE VIDEO

V březnu přicházel František Straka do Trenčína s jasným úkolem v podobě udržení elitního statusu a to se mu povedlo. 

Uprostřed května a kolo a kolo před koncem nadstavby už je jasné, že se AS vyhnulo jak přímému přestupu, tak barážovým pozicím.

"Mise je splněna. Nemusím nic komentovat. Přicházel sem s jednou vizí a to byla záchrana a vyhnout se baráži. Vím, jak někdy fotbal dokáže být krutý," připomněl čtyřiašedesátiletý odborník na tiskové konferenci po venkovní výhře nad ViOnem Zlaté Moravce.

Nabídku na prodloužení smlouvy, jež platí jen do konce stávajícího ročníku, od trenčínského vedení dosud nemá. Zatím se na ono konto ani s nikým překvapivě nebavil...

"Co bude nebo nebude, to nezáleží jenom na mně. Můžu mít jakési představy, ale já o tom nerozhoduju. Se mnou na tohle téma ještě nikdo nemluvil. Až se mnou někdo mluvit bude, tak budu samozřejmě rád. A když se mnou nikdo mluvit nebude, tak aspoň budu čekat, že někdo alespoň řekne děkuju," vzkázal "Franz", jenž ve slovenské nejvyšší soutěži v minulosti vedl i Ružomberok nebo Slovan Bratislava.

Držitel tří klubových trofejí z let 2003, 2004 a 2014 se mimo jiné vyjádřil i o nedávné kauze ohledně toho, zda by v případě baráže trenčínské vedení uvolnilo své mládežnické reprezentanty na světový šampionát do 20 let, který se ve dnech 20. května až 11. června odehraje v Argentině a Slovensko narazí ve skupině na Fidži, Ekvádor a USA.

"Trenér by měl mít slovo. Přece tam nejsem nějaký pantofel, který tam bude jen sedět a poslouchat, co si ostatní budou povídat. To určitě ne. I já jsem měl k tomu co říci. Vedení jsem jasně řekl, že kluci budou mít mé požehnání. Baráž nebaráž, já jim přece nebudu zakazovat, aby nejeli na světák. Dovedete si představit ty kluky? V devatenácti letech? Je úplně úžasné dostat se na mistrovství. Je to pro ně moc dobře, to je progres, pecka. Jenom tomu gratuluju a budu vám držet palce," uzavřel trenérský světoběžník.

Fotbal není krasobruslení, hraje se na góly a ne na umělecký dojem, hájí sparťanské ovládnutí Prahy Řepka