Tuchelovi se rozpadá kostra pod rukama. Další opora chce prchnout, následovat má Lewandowského

Tuchelovi se rozpadá kostra pod rukama. Další opora chce prchnout, následovat má Lewandowského

Bayern Mnichov by mohl v létě projít výraznou obměnou. Nestane se tak možná ani tak na popud vedení, ale spíše na úkor výrazného exodu hráčů. Nový trenér Thomas Tuchel nemá v kabině a si tak silnou podporu, což by mohlo vést k úniku celé řady schopných tváří. Poslední zmiňované překvapilo i otrlé fanoušky klubu sídlícího v Allianz Aréně.

Podle listu Bild není pochyb o tom, že za několik týdnů bavorskému obrovi zamává Sadio Mané, ale otevřeně se hovoří také o konci klubové legendy Thomase Müllera. Aby toho nebylo málo, podle španělského deníku El Nacional má v plánu balit kufry také německý záložník Joshua Kimmich.

Hvězda Bayernu Mnichov měla požádat vedení o letní uvolnění, neboť projevila touhu přesunout se na Camp Nou, kde působí jeho někdejší parťák Robert Lewandowski. Odůvodněno to bylo slovy, že je velkým obdivovatelem práce, kterou na této adrese razí kouč Xavi Hernández.

Kimmich si v Bayernu odbyl debut již v roce 2015 a od té doby odehrál za tento klub téměř 350 zápasů a vstřelil 40 gólů. Podílel se na zisku devatenácti trofejí, mezi kterými je hned sedm mistrovských trofejí v Bundeslize, ale i triumf v Lize mistrů.

Německý záložník se nedávno nechal slyšet, že se mu po spolupráci s Lewandowskim stýská, na Camp Nou by pak mohl nahradit Sergia Busquetse, který dá po dlouhých letech věrné služby Kataláncům sbohem.