Fanoušci Alkmaaru napadli rodiny hráčů West Hamu, v potyčce bylo i pár "kladivářů" včetně kapitána Rice

Fanoušci Alkmaaru napadli rodiny hráčů West Hamu, v potyčce bylo i pár "kladivářů" včetně kapitána Rice
OBSAHUJE OHLASY

Čtvrteční odvetu semifinále Konferenční ligy mezi domácím Alkmaarem a West Hamem, kde působí i čeští fotbalisté Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem, provázely násilnosti fanoušků.

Podle webu Algemeen Dagblad byly po utkání, v němž si hosté zajistili postup do finále, napadeny rodiny hráčů West Hamu. Do potyčky, kterou ukončil rychlý zásah policie, se zapojilo i několik fotbalistů West Hamu včetně kapitána Declana Ricea.

"Hráči se do toho zapojili, protože šlo o tribunu s rodinami. Ale naši příznivci nic neudělali, takže si tím nenecháme náš velký večer zkazit," uvedl trenér West Hamu David Moyes, který měl mezi fanoušky otce.

Chování domácích fanoušků odsoudil trenér Alkmaaru Pascal Jansen i hráči. "Stydím se, tohle na stadiony nepatří. I když prohrajete, tak se musíte ovládat," uvedl kouč, jehož rodina a další nizozemští příznivci byli terčem podobného útoku v průběhu úvodního semifinále v Londýně.

"Je to smutné. Měl jsem tam přítelkyni a rodinu a říkali mi, že se klepali strachem," přidal obránce Pantelis Chatzidiakos. "Tohle ani nebyli fanoušci. Jestli chtějí dělat tohle, tak ať radši zůstanou doma," dodal.

West Ham první zápas vyhrál 2:1 a postup do finále si ve čtvrtek v Alkmaaru pojistil vítězstvím 1:0. Ve finále, které se uskuteční 7. června v pražském Edenu, anglický celek nastoupí proti Fiorentině.

Přijde Arsenal o svého kapitána? Šokující zpráva zmiňuje vážného zájemce a oťukávání již probíhá