Vorlický ještě zbraně neskládá. Z jeho slov je cítit touha hrát italskou ligu v barvách Atalanty

Vorlický ještě zbraně neskládá. Z jeho slov je cítit touha hrát italskou ligu v barvách Atalanty

Jednadvacetiletý Lukáš Vorlický je veřejností vnímán jako velký talent, jen jeho rozlet přibržďují zdravotní trable. Skoro tři roky byl bez fotbalu, po dvou těžkých operacích kolene se však dokázal vrátit na hrací plochu a v barvách italské Atalanty Bergamo posbírat první minuty v italské lize. V Serii A zatím v tomto ročníku posbíral tři starty, ve kterých šlo spíše o test, zda jeho koleno zátěž vydrží. Aktuálně opět není k dispozici, a tak se rojí spekuluje, zda levé koleno opět nestávkuje. 

Mohlo by se blýskat na lepší časy, tedy minimálně co se pozitivního přístupu k jeho zdraví týče. Fanouškům Atalanty zanechal ve čtvrtek večer skrze svůj účet na Instagramu srdceryvný vzkaz. „Něco takového jsem po prvních krocích v Serii A ani ve snu nečekal, ale je to životní realita, kterou je třeba přijmout a jít dál. Stát na jednom hřišti s těmito hráči byl pro mě splněný sen. Udělám všechno pro to, abych znovu dělal to, co miluji. Koho z vás vaše cesta udělá, je důležitější než to, kam vás zavede. Díky všem za podporu. Doufám, že se brzy uvidíme,“ nechal se slyšet rodák z Boskovic u snímku, který opět poukazuje na zdravotní trable s levou dolní končetinou.

Prakticky celou sezónu nabíral svalovou hmotu a snažil se doléčit problematické levé koleno. Navzdory nedostatku informací skrze oficiální klubový kanál je ale jasné, že hráč aktuálně bojuje s novým zraněním, což ostatně potvrzuje i fotografie na sociálních sítích. Sezóna tak pro něj skončila předčasně a návrat je termínově zatím nejasný.

„My nemáme plány. Naučilo nás to období posledních tří let, kdy měl Lukáš s kolenem velké problémy. Potřebujeme, aby se jeho zdraví ustálilo, vyhráno však bohužel ještě nemáme. Jsme ve fázi, kdy věříme, že by Lukáš mohl být kompletně nachystaný v létě. Teď jsme si my i Atalanta potřebovali spíš jen vyzkoušet, zda jeho koleno snese určitou zátěž. To se povedlo, navíc Lukáš potvrdil, že Serii A může v klidu hrát. Je však stále třeba pracovat citlivě s informací, že víc jak dva roky fotbal nehrál vůbec. Koleno tedy potřebuje hlavně posílit svalový systém. Zůstáváme obezřetní,“ nechal se nedávno slyšet v rozhovoru pro eFotbal.cz jeho otec Jiří Vorlický, který je zároveň trenérem Blanska.

Vorlický v tomto ročníku Serie A odehrál pouhých 21 minut, ale i v tomto krátkém čase se ukázaly záblesky nesporného talentu. Ten potvrzoval již dříve ve výběru do devatenácti let, kde v jedenácti zápasech nastřílel čtyři branky. Debut v italské nejvyšší soutěži si odbyl letos v únoru v zápase proti Lecce, na hrací ploše se objevil také proti slavnému AC Milán nebo Udinese.

Na stůl mi přicházejí velice zajímavé nabídky, říká Petrášek. Dokáže to zvrátit esemeska majitele Rakówa?