Nejlepší hráč slovenské ligy už je znám. Bodovali také exsparťan Kucka a bývalý plzeňský záložník Káčer

Nejlepší hráč slovenské ligy už je znám. Bodovali také exsparťan Kucka a bývalý plzeňský záložník Káčer

Slovenská nejvyšší soutěž už zná svého nejlepšího hráče sezony. Tamní Unie fotbalových profesionálů rozhodla o tom, že se jím stal třiatřicetiletý záložník mistrovského Slovanu Bratislava Vladimír Weiss mladší.

Do hlasování se zapojilo 209 fotbalistů ze všech klubů tamní Fortuna ligy. "Díky tomu má ocenění pro vítěze opravdu mimořádnou váhu," pronesl na webu sport.aktuality.sk prezident ÚFP Ján Mucha.

"Názory hráčů jsou pro nás nejdůležitější. V zahraničí se podobné ankety těší velkému zájmu a přikládá se jim důležitost. Věřím, že i na Slovensku rozjedeme tradici, jež bude mít dlouhodobé trvání," přidal Mucha.

Syn trenéra Slovanu, který přestavil patnáct pobytů v základní sestavě v devět přesných zásahů, ukázal záda dvojici produktivních útočníků Róbertu Politikovi z Dukly Banská Bystrica (údajně po něm pošilhává kompletní česká špička) a Nikoli Krstovičovi z Dunajské Stredy.

A jak vypadá ideální sestava ročníku 2022/2023 podle hráčů? Tři tyče hájí brankář Samuel Petráš, v obraně figurují Guram Kašia, Spyridon Risvanis a Alexander Majžiš, v záložní řadě obdrželi nejvíce hlasů Jana Kankava, Juraj Kucka, Vladimír Weiss a Miroslav Káčer a v útočné formaci mají své místo Nikola Krstovič, Robert Polievka a Aleksandar Čavrič.

Na stůl mi přicházejí velice zajímavé nabídky, říká Petrášek. Dokáže to zvrátit esemeska majitele Rakówa?