Budoucí nováčci F:NL? Zde jsou kandidáti!

Budoucí nováčci F:NL? Zde jsou kandidáti!

Nejen první česká liga míří do finiše, ale do tuhého jde i v nižších soutěžích. Pomalu se začíná rýsovat i možné složení na nadcházející sezonu druhé ligy. Jak vypadá situace na chvostu tabulky, a naopak které týmy z ČFL a MSFL mají šanci na postup o patro výš?

Do konce druhé ligy zbývá odehrát už jen dvě kola, ale jistý sestupující ještě žádný znám není. Nejhůře jsou na tom v Třinci a Opavě. Jenže ani čtrnácté béčko Slavie zdaleka nemá klid, protože na sestupové pásmo má jen jednobodový náskok, v případě Jihlavy jsou to pak body tři.

V ČFL jsou na programu ještě tři kola. Postup do play off ze skupiny B má již dlouho jistý Viktoria Žižkov. Pražané mají na svém kontě po 27 utkáních 65 bodů, což je o 14 více než druhé Velvary.

To v áčku ještě hotovo není. Nejlepší výchozí pozici drží Domažlice s 58 body. Na čele je mohou ještě vystřídat hráči Bohemians B (54 bodů) a naději živí také Vltavín (51), u kterého jde už ale vyloženě o oblast teorie.

V MSFL je před námi ještě pět kol, takže situace se může ještě pořádně zamotat. Po 29 duelech se na čele tabulky vyhřívala Kroměříž s dvoubodovým náskokem na Hlučín. Ten přitom ještě před dvěma koly okupoval první pozici, ale z posledních dvou duelů urval jen bod.

Naopak ve výborné formě je Uničov. Ten se díky obdivuhodné sérii 11 výher v řadě postupně prokousal pořadím výrazně výše a aktuálně z třetího místa ztrácí na Kroměříž jen šest bodů. Klidně se tedy může rozhodnout až v závěrečném kole, ve kterém si to oba celky rozdají ve vzájemné konfrontaci.

Velký průvan pod Ještědem? Dění ve Slovanu se nemusí v sezoně 2023/2024 týkat více než 10 svěřenců kouče Kozla