Produktivní kapitán Banské Bystrice do české špičky? Něco už na stole má, ale ne v rovině, že by zítra podepsal

Produktivní kapitán Banské Bystrice do české špičky? Něco už na stole má, ale ne v rovině, že by zítra podepsal

Informace, že by měl kapitán Dukly Banská Bystrica Róbert Polievka zamířit "do jednoho z TOP 3 klubů v Česku", zazněla na televizi Markýza již před více než dvěma týdny.

O šestadvacetiletého kanonýra s historií v Žilině či Podbrezové, jenž v Dukle pracuje pod vedením českého odborníka Michala Ščasného, měly už v zimě zájem první dva celky slovenské nejvyšší soutěže Slovan Bratislava i Dunajská Streda.

A jak to vypadá čerstvě po sezoně? "Všechno je ještě otevřené. Přestupové období ostatně pořádně ani nevypuklo. Nějaké šumy jsou, o něčem se debatuje, ale teď jsem se soustředil hlavně na ligové play-off o poslední místenku do Evropy," přiznal na webu sport.aktuality.sk sám Polievka.

Procentuálně je pravděpodobnější jeho odchod, o čemž dobře ví i jeho nejbližší spolupracovníci. "Když jsem před pěti lety přišel do Banské Bystrice, stanovil jsem si cíl vrátit klubu to, co mi v mládí dál. Můj vnitřní pocit je, že už asi nastal ten správný čas odejít a vyzkoušet nové dobrodružství. Majitel, funkcionáři i trenéři vědí, že se chci někam posunout," přiblížil střelec.

A i kdyby nevyšlo nic, rád prý bude pokračovat na stadionu Štiavničky. "Vše spolu probereme a toto téma dořešíme v nejbližších dnech a týdnech. Neskrývám, že bych rád vyzkoušel něco nového, ale určitě ne za každou cenu. S Bystricou jsem propojený a pokud by transfer nevyšel, dokážu si představit, že bych se stejnou vervou pokračoval dál," informoval hráč, který se v posledních čtyřech ligových duelech netrefil.

Dvojnásobný reprezentant Slovenska ještě nechce být konkrétní, ale něco na stole má. Ať už ze slovenské či zahraniční mapy. Zatímco s Duklou mu pohárová Evropa nakonec unikne, v novém dresu už by nemusela...

"Zároveň nic není v rovině, že zítra podepisuju smlouvu. Těší mě, že mám víc možností. V hlavě mám nějaké představy, ale nechávám to na osudu. Uvidíme, co se podaří. Prozradím jen to, že mám nabídku nejen ze Slovenska, ale také ze zahraničí, což mě těší. Když je o vás zájem, je to příjemné. Tuto pozici si užívám," uzavřel spoluhráč exolomouckého Davida Depetrise.

JEHO GÓLY NA SLOVENSKÉ MAPĚ UŽ NEJDE PŘEHLÍŽET. SVĚŘENEC ŠČASNÉHO JE NA RADARU SLAVNÝCH "S" I VIKTORIE