Pět událostí 4. kola nadstavby: Trápení Řezníčka, Kováč se strachuje o Nitu, loučení s Bílkem nedopadlo

Pět událostí 4. kola nadstavby: Trápení Řezníčka, Kováč se strachuje o Nitu, loučení s Bílkem nedopadlo
PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Hlavní událostí 4. kola nadstavbové části FORTUNA:LIGY je jednoznačně zisk titulu pro pražskou Spartu, která se dočkala po dlouhých devíti letech. To podzimní mistr pije kalich hořkosti až do dna, Michal Bílek domácí derniéru výhrou neoslavil a kapitán Viktorie Plzeň Lukáš Hejda se omlouval. Pardubice si ve skupině o záchranu zajistily baráž, kouč Radoslav Kováč má ale starosti o zraněnou gólmanskou jedničku Florina Nitu. Ještě ve větších potížích je poté Brno, Jakub Řezníček prožívá v Brně nejhorší sérii bez vstřelené branky od sezóny 2016/2017.

Titul po devíti letech

A je hotovo! Pražská Sparta se po devíti letech dočkala a své neuvěřitelné jaro dotáhla až k vytouženému titulu. Na Slovácku nakonec Spartě stačila bezbranková remíza. Slavia sice po výhře v Olomouci teoreticky ještě bodově může Spartu dotáhnout, bude mít také lepší skóre i lepší vzájemné zápasy. Rozhoduje ovšem pořadí po základní části.

Pražané se v Uherském Hradišti museli obejít bez vykartované dvojici Kuchta – Kairinen. Zranění provází trio Čvančara – Höjer – Pavelka, kvůli narození potomka scházel i Lukáš Haraslín. Titulovou bitvu ale Sparta zvládla.

„Jsem strašně šťastný, že jsem u toho, kdy je Sparta zase nejlepší v republice. A všechno napovídá k tomu, že to bude zase ta stará Sparta, která tady bude dominovat," líčil v rozhovoru pro O2 TV Sport evidentně dojatý kapitán Ladislav Krejčí.

„Nervy jsem měl obrovské, jelikož jsem nemohl ovlivnit výsledek. Ráno bylo skutečně krušné, byl jsem nervózní, ale máme to v kapse! Jsme šampioni," hovořil pro změnu nejlepší střelec Sparty Jan Kuchta, který kvůli žlutým kartám nastoupit nemohl.

„Osobně zažívám velký úspěch. Přišel jsem do nové země, nové soutěže a hned titul. Navíc s týmem, kterému se to dlouhodobě nedařilo. Jsem hrdý na to, co jsme dokázali. Ale samozřejmě nic nekončí, chceme být ještě lepší a máme před sebou velké cíle. A to nejen doma, ale i v Evropě," doplnil své klíčové hráče kouč Brian Priske. 

Foto: AC Sparta Praha