Semafor F:NL: Červená pro padající Třinec, úleva na Slavii a sen Vyškova

Ve středu se odehrálo kompletní 29. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. O mnohém se již rozhodlo. Jasno je o tom, kdo sestoupí, a také o tom, kdo zabojuje o účast v elitní soutěži. Velká úleva byla vidět i na Slavii, která zvládla klíčový boj a může dohrát soutěž v klidu.  

Oranžová – úleva pro Slavii

Ještě to není definitivní, ale je to blízko. Béčko Slavie se ve druhé lize dlouho trápilo a až díky posledním kolům se dostala z nejhoršího. Zachráněno sice ještě není, ale má dobrou výchozí pozici.

Má o bod víc než Opava a Jihlava, tedy týmy, které spolu se Slavií ještě mohou sestoupit. Do karet jim ale hraje výborná současná forma. Slavia za dané období získala deset bodů. Lepší v tomto ohledu bylo jen Táborsko a Vyškov.

Velkou pomoc dělají samozřejmě i posily z áčka. Jako třeba ve středu, kdy v domácím utkání proti Líšni dokonce pomohl Peter Olayinka. Už to vypadalo bledě – sešívaní sice šli brzo do vedení, ale Líšni se do patnácté minuty podařilo srovnat. Euforii na sešívanou stranu přinesl jedenáct minut před koncem Štěpán Beran, jedna z největších opor béčka. Devatenáctiletý útočník vstřelil už jedenáctou branku.

© SK Slavia Praha