Ani město není schopné zajistit podmínky na první ligu, mrzí v souvislosti s Brnem Švancaru

Ani město není schopné zajistit podmínky na první ligu, mrzí v souvislosti s Brnem Švancaru

Zbrojovka se na jaře propadla tabulkou natolik dramaticky, že je před posledním kolem nadstavby šestnáctá a pakliže nepoloží na lopatky před domácím publikem Zlín, spadne přímo do F:NL.

"Ševci" dorazí do druhého největšího města země po dvou těsných výhrách nad Pardubicemi a Baníkem, zatímco soubor trenéra Martina Haška čeká na triumf již sedm zápasů a naposledy bral plný počet bodů uprostřed dubna.

Současnou nelichotivou situaci těžce nese také brněnský patriot Petr Svancara. "Zbrojovka se dostala do takových komplikací, že prostě v neděli hrajeme o všechno. Věřím, že to kluci zvládnou, což ale věřím už několik zápasů. Doufám, že ten rozhodující duel zvládneme všichni. Pokud ne, tak po zásluze padáme," citoval web tn.nova.cz slova pětačtyřicetiletého experta.

I kdyby Brno o víkendu zvítězilo, zcela vyhráno ještě mít nebude. Následovat totiž bude baráž s někým z druholigové špičky. "Strašně mě to mrzí a jsou to situace, které už jsem nechtěl zažívat. Přijímám to ale jako fakt. Ale doufám, že to všechno zvládneme a pak uhrajeme baráž," připomněl následující vývoj pro týmy na patnácté a čtrnácté pozici.

Bojovník za obnovu Lužánek si při té příležitosti pochopitelně neodpustil rýpnutí do stadionu na Srbské. "Mrzí mě, že ani město není schopné zajistit podmínky na první ligu, hlavně co se stadionu týče. Nicméně Zbrojovku nezatracuji. I kdyby se spadlo do druhé ligy, tak jí fandit budu," ubezpečil exslávista, který si v metropoli zahrál i za Viktorii Žižkov.

Hašek nemůže říct, že by Berkovec chytal špatně. Přesto ho posadil a velkou premiéru si tak připsal Hrubý