Uděláme vše pro to, aby sem i příští rok jezdily nejlepší kluby, straší druholigovou špičku Kováč

Uděláme vše pro to, aby sem i příští rok jezdily nejlepší kluby, straší druholigovou špičku Kováč
OBSAHUJE VIDEO

Nadcházející pardubický výjezd do Ostravy už se zdá být pouze symbolický. Východočeský tým má po minulém triumfu s Jabloncem jistotu, že se vyhne přímému pádu a že ho čeká baráž, ať už to v rozlučce s nadstavbou dopadne jakkoliv.

"Zápas s Jabloncem nám ukázal, že náš tým má neuvěřitelný charakter. V tak těžkém utkání, navíc po prohraném utkání se Zlínem, ve kterém jsme byli lepší, to takto zvládnout, je bomba. Všichni jsme před hráči smekli, protože jsme od první minuty viděli tým, který to chce vyhrát. Pro nás to je skvělý signál do budoucna," liboval si na webu fkpardubice.cz hlavní kouč Radoslav Kováč.

Právě nebýt šestnáctý byl hlavní cíl pro celou jarní část. "Spadl nám obrovský kámen ze srdce. Dostali jsme šanci hrát baráž. Náš jediný cíl bylo neskončit poslední, což se nám povedlo. Jedno kolo před koncem máme jistotu, že ještě budeme hrát jeden zápas v Pardubicích, a za to jsme rádi. Uděláme vše pro to, aby sem i příští rok jezdily nejlepší kluby," ubezpečil publikum přímý nadřízený Nity, Janoška či Hlavatého.

Střet s Baníkem už tak půjde považovat za přípravu na rozhodující baráž proti zástupci F:NL (jeho jméno bude známo až o víkendu po odehraném 30. kole). "V nejvyšší soutěži není žádný zápas pohodový. Víme, že pokud se zápas na Baníku nezvládne, úplně se tolik moc neděje. Na druhou stranu musíme budovat vítěznou mentalitu. Každý zápas chceme vyhrát, a jinak tomu nebude ani v Ostravě. V Ostravě budeme chtít hrát aktivně. Plány neměníme a uvidíme, jak to dopadne. Baník má kvalitní a vysoké útočníky. Pozor si tedy musíme dát na standardní situace, ze kterých hrozí nebezpečí. To ale hrozí ze všech stran a já věřím, že stejné je to i u nás," doplnil před setkání s Hapalem bývalý kouč Prostějova i Táborska.

Ani město není schopné zajistit podmínky na první ligu, mrzí v souvislosti s Brnem Švancaru