Důkaz jedinečnosti mizícího Olayinky? Trenérský štáb Slavie hledá na jeho pozici alternativu už několik let

Důkaz jedinečnosti mizícího Olayinky? Trenérský štáb Slavie hledá na jeho pozici alternativu už několik let

Nigerijský reprezentant Peter Oladeji Olayinka, který je podle LFA sedmým nejlepším hráčem doznívajícího ročníku 2022/2023, má před sebou derniéru nejen v dresu Slavie, ale i v celé FORTUNA:LIZE, jíž poprvé ochutnal díky Dukle v sezoně 2016/2017.

Ikonický křídelník sešívaného "S" se bude loučit poslední květnovou sobotu ve vršovické Fortuna aréně proti Slovácku.

S adresou, kterou od července vymění za srbského obra Crvenou Zvezdu Bělehrad, kde se možná potká s exsparťanem Guélorem Kangou, vybojoval sedm trofejí a stal se nejlepším střelcem v evropských pohárech v novodobé historii pražského týmu.

Jindřich Trpišovský by se dokonce ohledně bývalého borce Gentu i Waregemu nebál použít ani slovo legenda. Ke všem úspěchům mu totiž stačilo pouhých pět sezon.

"Vzpomínek na něj mám strašně moc, už jeho příchod byl náročný, dostat ho do Edenu byla nákladná záležitost. Ale je bez debat, že všechno dokázal splatit. První, co mě napadne ve spojení s Oliem, je branka proti Interu, náš první gól v Lize mistrů. Pak Leverkusen, gól zlomeným nosem, typický válečník. Byl jedinečný, krásně to ilustruje, že už několik let hledáme na jeho pozici alternativu. Pro mě navždy zůstane synonymem týmovosti, vždycky měl správné nastavení, které od hráčů ve Slavii vyžadujeme. Čím těžší zápas jsme hráli, tím byl lepší. Neuvěřitelně komplexní hráč, skvělý člověk," chválil na stránkách slavia.cz muž zodpovědný za výkony a výsledky vicemistra posledních dvou ligových ročníků.

V posledních čtyřech kolech, do nichž nastoupil, sedmadvacetiletý ofenzivní fotbalista neskóroval. Podaří se mu to alespoň při dojemném loučení se slávistickou obcí?

Objev sezony? Zafeiris, Slončík i Kovář mají smůlu. Do nejužší trojice favoritů na cenu se těsně nevešli