Nejen pražská S, ale i Hradec umí. Tato slavná jména vypustil do světa

Nejen pražská S, ale i Hradec umí. Tato slavná jména vypustil do světa

TOP akademie v Česku? Většině fanoušků naběhnou pražská S, Baník nebo Sigma Olomouc. Výbornou práci odvádějí ale také v Hradci Králové. Stačí se podívat na ligové dění, kde v poslední době válí třeba Adam Vlkanova nebo Václav Pilař. Minulost je však o něco zářnější. Koho všeho hradecký fotbal vychoval?

JAROSLAV PLAŠIL 

Pro Jaroslava Plašila se osudovou zemí stala Francie. Poprvé do ní zamířil již na přelomu milénia, kdy si ho jako odchovance Hradce Králové vyhlédlo Monaco, kde zůstal do roku 2007. Součástí jeho prvního francouzského angažmá bylo i hostování Créteil. Následně zamířil do španělské Osasuny a po dvou letech oblékl svůj osudový dres Bordeaux. V hráčské roli s ním byl spojen spojen celých deset let, přičemž jeden rok strávil na hostování v italské Catanii. 

Jeho angažmá v Bordeaux mělo super začátek. Se svým týmem totiž oslavil Francouzský superpohár. V roce 2013 oslavil český záložník také zisk Francouzského poháru. Kromě toho odehrál 103 zápasů za reprezentaci a nechyběl na žádném z velkých turnajů.

A Hradec? Vlastně nic moc. Za áčko odehrál jen pár zápasů, jelikož se v brzkém věku stěhoval právě do Monaka. I tak ale za výchovu vděčí právě Votrokům.