Sezona? Úspěšná, zasloužil bych si pokračovat, myslí si trenér PSG

Sezona? Úspěšná, zasloužil bych si pokračovat, myslí si trenér PSG

V Lize mistrů vypadnutí ve vyřazovacích bojích, ve francouzské lize boj o titul až do konce. I tak si ale trenér PSG Christophe Galtier myslí, že si u týmu zaslouží pokračovat.

V rozhovoru pro Canal+  bývalý trenér Lille nicméně uznal, že lídři ligy zaznamenali od přelomu roku drastický pokles formy.

Sezonu zahájil sedmnáctizápasovou sérií bez porážky, ale po mistrovství světa to byla bída. Vše začalo novoroční porážkou v Lens, nedobré výkony pokračovaly i dál.

"Na domácí frontě je to úspěch. Jsme mistři. Katastrofální sezóna je, když PSG nevyhraje ligu. I když se to může zdát snadné, být mistry vyžaduje výkony. Dvakrát v posledních letech ji v poslední době PSG nevyhrálo a byly to velmi, velmi těžké sezony. Vyhráli jsme ligu i Trophée des Champions. Ve druhé polovině sezony jsme měli několik špatných období, několik velmi špatných období. Budeme to všechno analyzovat v klidu, s odstupem času a s nadhledem," řekl.

V rozhovoru po remíze v Alsasku Galtier vysvětlil, že věří, že si zaslouží, aby dodržel jeho dvouletou smlouvu, a zejména poukázal na to, že mistrovství světa ovlivnilo sezónu týmu, stejně jako dlouhodobá zranění důležitých hráčů, jako jsou Neymar či Presnel Kimpembe. Jak uvedla agentura RMC, manažer také zdůraznil, že si prošel těžkým osobním obdobím, a to kvůli obviněním z rasismu, která se datují od jeho loňského působení v Nice.

"Osobně věřím, že si zasloužím pokračovat. Proč si to zasloužím? Protože jsem do toho v této sezóně dal všechno, s velkým nasazením. Dokázali jsme se udržet na správné cestě během několika velmi, velmi těžkých okamžiků, ať už z profesního, nebo osobního hlediska," dodal.