Semafor F:NL: Zázračná záchrana Opavy, pád Slavie zpět do ČFL a chrudimská definice průměrnosti

Semafor F:NL: Zázračná záchrana Opavy, pád Slavie zpět do ČFL a chrudimská definice průměrnosti

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA je u konce. Je rozhodnuto. Někde koušou zklamání, jinde si ulevili, že je konečně konec. Kromě toho se slaví, ale i chystá na baráž. A co zaujalo v nedělním kole? Zázrak z kopaček Opavy, chrudimský průměr a pád Slavie.

Červená – hvězdy z áčka nepomohly, rezerva Slavie padá

Vypadalo to velmi nadějně. Před nedělí se hrálo jen o jedno sestupové místo. Slavia měla dobrou pozici, dokonce i výbornou formu. Od začátku května padla jen s lídrem z Karviné. 

Do Prostějova, kam rezerva sešívaných k poslednímu kolu zajížděla, jely i posily z áčka. Brankář Stejskal, tradiční vůdce Jan Bořil, záložník Petr Hronek, mladý David Pech, a dokonce i Petr Ševčík.

Nepomohlo to. Slavia padá do třetí ligy. Úkol to přitom nebyl nesplnitelný. Prostějov byl před zápasem doma velmi průměrným celkem. S ročníkem se ale svěřenci trenéra Šmardy rozloučili důstojně. Béčko Slavie vyprovodili výsledkem 3:1. 

„Je to škoda, kluci rostli, potřebovali by ale ještě druhou sezonu, aby se po tom otrkání ještě více rozjeli. Je velká škoda, že tu šanci nebudou mít. Těžko se mi o tom mluví. První sezona je vždycky náročnější, průběhem sezony ale kluci stále rostli. Potřebovali by mít ještě teď sezonu na to, aby zakořenili,“ litoval po zápase pro klubový web trenér Marek Jarolím.

 

Foto: SK Slavia Praha