Mistrovský titul a teď roční pauza? De Laurentiis naznačil, že Spallettimu bude muset vyjít vstříc

Mistrovský titul a teď roční pauza? De Laurentiis naznačil, že Spallettimu bude muset vyjít vstříc

Trenér Luciano Spalletti pravděpodobně skončí po sezoně na lavičce Neapole. V televizi Rai 3 to naznačil majitel úřadujících mistrů Itálie Aurelio De Laurentiis. Úspěšný kouč si chce dát na rok od fotbalu pauzu.

"Když k vám někdo přijde a řekne, že odvedl maximum a ukončil tím jednu životní kapitolu a navzdory platnému kontraktu by si chtěl vzít na rok volno, co byste udělal? Má smysl to zamítnout?" uvedl De Laurentiis v talkshow Che tempo che fa.

Spalletti jeho slova následně potvrdil. "Z respektu ke klubu jsem mu (De Laurentiisovi) řekl hned, že si musím dát rok pauzu. Jsem trochu unavený a chci se věnovat své dceři Matilde," citovala koučova slova agentura ANSA.

Čtyřiašedesátiletý Spalletti vede Neapol od léta 2021. Letos získal s týmem po 33 letech italský titul a stal se nejstarším koučem, který ovládl Serii A. Jeho tým navíc došel v Lize mistrů do čtvrtfinále a celou Evropu udivoval ofenzivní hrou.

"Před sezonou jsme se rozloučili s několika důležitými hráči, nikdo našim krokům nevěřil včetně Spallettiho. On je ale výjimečný kouč, který se nestará o hráčský trh, ale o trénování. Docenil sílu našeho kádru a dosáhl skvělých úspěchů. V životě musíte být velkorysý, je správné ho nechat jít," řekl De Laurentiis.

V Itálii skončí sezona posledním kolem v neděli. Neapol přivítá v souboji prvního s posledním Sampdorii Janov.

Naháněl ho Real nebo United, budoucnost řeší i teď. Po zkušeném Srbovi touží Inter