Novinky u Nisy: Kozel přišel o asistenta, Pourzitidis zůstává, Rondič končí. Bude se po sestupu vracet Tiéhi?

Novinky u Nisy: Kozel přišel o asistenta, Pourzitidis zůstává, Rondič končí. Bude se po sestupu vracet Tiéhi?

Sportovní ředitel sedmého Slovanu Liberec Zdeněk Koukal se nedlouho po skončení sezony 2022/2023 vyjádřil k novinkám ohledně kontraktů a přestupů, s tím, že naťuknul i jeden jistý odchod.

Nejdůležitější zprávou pro podještěskou branži je setrvání hlavního trenéra Luboše Kozla, který bude na stadionu U Nisy působit i v ročníku 2023/2024.

"Trenér Kozel podepsal v klubu novou smlouvu s délkou jednoho roku a následnou opcí. Naopak v realizačním týmu končí Ivan Kopecký, který se vydá svou vlastní cestou. Chtěl bych mu poděkovat za práci, kterou pro nás odvedl. Nový asistent bude zveřejněn zhruba do dvou týdnů," avizoval na webu fcslovanliberec.cz funkcionář modrobílých barev.

Zásadní se zdá být také uplatnění opce na Ľubomíra Tuptu. "Uplatnili jsme opci na Ľubomíra Tuptu a tudíž bude ve Slovanu působit jako kmenový hráč. Doufám, že nadále bude přidávat další branky. Už ale jako hráč Liberce a ne italské Pescary," pochlubil se Koukal.

Svou misi v severních Čechách si prodlouží také defenzivní univerzál Marios Pourzitidis, jenž podepsal novou pracovní dohodu. "U ostatních hráčů chceme během letní přestávky uplatnit některé další opce," nastínil představitel Slovanu.

Tuzemský trh je zvyklý na to, že Liberec zažívá spoustu změn. Letošní exodus by ovšem až tak velký být nemusel. Klubu zamává po třech a půl letech čtyřiadvacetiletý bosenský forvard s minulostí ve Slavii i Viktorii Žižkov Imad Rondič, jenž se loučí po 103 ligových startech a čtrnácti brankách, což není žádná velká hitparáda (i David Pavelka vstřelil ve své době 15 gólů a potřeboval na to jen 76 vystoupení).

"Počet odchodů by neměl být tak veliký. Na některé hráče chceme uplatnit opce a další udržet. Kdo patrně odejde, bude Imad Rondić," informoval Koukal.

A co na ostrovech zapůjčený čtyřiadvacetiletý záložník Christ Joël Tiéhi? U něj to vypadá na setrvání ve druhé nejvyšší anglické lize, kde stihl od ledna absolvoval 19 soubojů. Vážní zájemci o jeho služby se však budou muset domluvit s Libercem. "S Christem Tiéhim jsme v kontaktu víceméně neustále. O to více teď, kdy se blíží přestupní období a Wigan sestoupil z Championship. Hráč má ale nabídky ze stejné soutěže a myslím si, že se nevrátí," predikoval Koukal.

Pelta se s Horejšem nemazlil. Kvůli neuspokojivým výsledkům i výkonům končí na Střelnici už po roce