Velký milník "votroků" neunikne ani Radovi. Kapitán Hradce si podle Saboua zaslouží zahrát v nové aréně

Velký milník "votroků" neunikne ani Radovi. Kapitán Hradce si podle Saboua zaslouží zahrát v nové aréně

Kapitán hradeckých "votroků" Jakub Rada bude součástí východočeského kádru také v nadcházejícím soutěžním ročníku 2023/2024.

Velezkušený středopolař, jenž zasáhl v uplynulé sezoně do 29 duelů s bilancí dvou gólů a dvou asistencí, tak povede Hradec i v nové aréně pod lízátky.

"Kubův přínos pro mužstvo a kabinu je velký, proto ho chceme v týmu. Zaslouží si zahrát na novém stadionu, bez něj bychom třeba v první lize ani nebyli. Je správně nastavený, chce v Hradci být, což je pro nás důležité," liboval si na webu fchk.cz sportovní ředitel Jiří Sabou.

Sám dvěma mezinárodními starty za Česko ověnčený bývalý hráč Slovanu Bratislava, Spartaku Trnava, Mladé Boleslavi i Bohemians Praha 1905 je moc rád, že může na stejné adrese pokračovat i další rok.

"V první řadě chci poděkovat lidem z klubu za důvěru, smlouvu beru jako odměnu za práci, kterou se tu člověk snaží odvádět. Těším se na velký milník, kterým bude otevření nové arény, na niž se všichni fanoušci, my hráči i další lidé kolem fotbalu v Hradci těší. Jsem rád, že u toho budu moci být," uvedl na webu fchk.cz čerstvě šestatřicetiletý záložník.

I když se držitel tří klubových trofejí ze dvou zemí narodil v Praze, na Hradec Králové už nedá dopustit. "Za ty roky, co tady jsem, se už považuji za Hradečáka, který si ke klubu vytvořil velký vztah. Hodně mi záleží na tom, aby byl příští rok opět úspěšný. Věřím, že společně nastartujeme novou úspěšnou éru hradeckého fotbalu," pronesl po osmé příčce odchovanec Sparty.

Od léta se může těšit i na Jozefa Webera.

Upíše Karviná svého oblíbeného špílmachra natrvalo? Budínského ona představa láká