Explzeňský Medveděv po pěti letech opustí Bratislavu. Jeho příští klub rozpálil doběla agenta i vedení Slovanu

Explzeňský Medveděv po pěti letech opustí Bratislavu. Jeho příští klub rozpálil doběla agenta i vedení Slovanu

Šestadvacetiletý krajní bek Slovanu Bratislava s historií ve Viktorii Plzeň i Baníku Sokolov Jurij Medveděv by mohl po pěti letech opustit Tehelné pole.

Jméno jeho možného příštího zaměstnavatele vás ale možná překvapí. Má jít o ruský celek FK Soči, aktuálně desátý tým tamní Premier League, který končí ročník třetí červnový den proti Uralu.

Onou informací je zaskočeno nejen vedení slovenského suveréna, ale i hráčova agentura Global Sports. "O Jurijovi jsme jednali se Slovanem už na začátku roku. Věděli jsme, jak na tom byl v posledních letech s fotbalovými nefotbalovými zraněními a Slovan ho vždy podržel. Řekli jsme mu, že nejlepší fotbalové řešení by pro něj bylo, aby pokračoval v Bratislavě," uvedl pro Šport.sk agent David Zíka.

Z pohledu manažera by byla slušnost, aby to hráč vrátil klubu jednak na hřišti a jednak pozdějším dobrým prodejem do západní Evropy. "To byl náš plán. Začali jsme tedy pracovat na prodloužení kontraktu, k čemuž bylo velmi blízko a hráč měl na stole opravdu kvalitní podmínky," informoval.

Držitel pěti slovenských titulů má ale nakonec udělat nečekaný krok. A sice skončit v zemi, která už rok a čtvrtmútočí na Ukrajinu, což Zika absolutně nechápe...

"Ještě před pár dny jsme byli na něčem domluvení. I když hráči už se v Bratislavě moc pokračovat nechtělo, chybělo jen pár detailů. V posledních dnech ale otočil a vylezlo z něj, že má něco z Ruska. Rozhodli jsme se dát od toho ruce pryč, protože přestupy do této země neděláme a ani to nepodporujeme," doplnil.

Medveděv prý nezklamal pouze agenta. "Je to neuvážený krok i vůči Slovanu a ve finále to poškodí všechny. Jsem z toho lidsky zklamaný. Za 25 let agentské práce se mi ještě nestalo, aby nás hráč takto obešel a v podstatě se nám vysmál," přisadil si Zika, který uvažuje i o právních krocích a zadáka již samozřejmě zastupovat nebude.

Že by už Čvančara dumal o bundeslize? Útočné tykadlo Sparty mají na radaru tyto dvě bundesligové adresy...