Sbohem po pěti a půl letech? Pokud Viktoria svolí, Chorý by si mohl po Belgii vyzkoušet i Maďarsko

Sbohem po pěti a půl letech? Pokud Viktoria svolí, Chorý by si mohl po Belgii vyzkoušet i Maďarsko

Když nakupoval pětatřicetinásobný šampion maďarské NB I Ferencváros ve Viktorii naposledy, Fortune Bassey se v Budapešti vůbec neprosadil a jednoznačně šlo o velmi nepovedený obchod.

Nyní by mohl trenérem Stanislavem Čerčesovem vedený klub hrábnout do západočeské Doosan arény znovu a i v tomto případě by mohlo jít o ofenzivní tykadlo...

Maďarský gigant, v jehož kádru dlouhodobě figuruje i exsparťan Eldar Čivič, měl totiž podle informací iSport.cz projevit zájem o osmadvacetiletého forvarde Tomáše Chorého.

Kolega Vydry, Klimenta či Durosinmiho byl v nedávno skončeném ročníku nejlepším střelcem třetího týmu tabulky, když se mu podařilo nasázet 17 soutěžních branek.

Osmadvacetiletý rodák z Olomouce má ve Štruncových sadech platnou smlouvu do léta 2025 a jeho cena by neměla přesáhnout dva miliony eur, což je suma, která u něj právě teď svítí na specializovaném portálu transfermarkt.com.

Maďarská strana by údajně mohla za nejvyššího muže západočeského kádru nabídnout 1,5 milionu eur, nicméně hotovo nic není a potenciální dohoda je podle slov agenta Zdeňka Nehody zatím daleko.

Chorý, který už za sebou jednu zahraniční zkušenost má (belgický Zulte Waregem) přišel do Plzně za milion eur z Olomouce a stalo se tak v lednu 2018, čili pět a půl roku zpět.

Protože po třicítce už za hranice nepřestupuje snadno, pro plzeňskou věž může jít o jednu z posledních šancí na velký přestup. Ferencváros navíc bude (na rozdíl od letošní Plzně) opět v kvalifikaci o Ligu mistrů.

Explzeňský Medveděv po pěti letech opustí Bratislavu. Jeho příští klub rozpálil doběla agenta i vedení Slovanu