Olatunji už se na Kypr nevrátí. Sportovní úsek Liberce vyslyšel přání fanoušků a udělal z něj hráče Slovanu

Olatunji už se na Kypr nevrátí. Sportovní úsek Liberce vyslyšel přání fanoušků a udělal z něj hráče Slovanu

Prvních 1283 odehraných minut v českém prostředí dokázal přetavit v devět přesných zásahů. Při pohledu na tato čísla je nutno říci, že se sedmému Liberci hostování Victora Olatunjiho vyplatilo.

Není proto divu, že Slovan v rámci dohody s kyperskou Larnakou uplatnil opci a třiadvacetiletého nigerijského střelce přivedl pod Ještěd natrvalo.

"Po uplatnění opce na Ľubomíra Tuptu jde o další posílení naší ofenzivy pro příští sezonu," zaznělo na stránkách fcslovanliberec.cz.

Olatunji, který dříve prošel také Podbrezovou či dvěma slovenskými adresami Interem Bratislava a Mattersburgem, měl v české nejvyšší soutěži úspěšnost driblingů téměř 57 procent a v českém prostředí evidentně pookřál.

V podzimní části sezony za Larnaku odehrál 20 soutěžních utkání a dal jen dvě branky. Zasáhl i do skupinové fáze Evropské ligy a kvalifikace Ligy mistrů, což jsou zkušenosti navíc.

Plusem také budiž pouze jedna žlutá karta během osmnácti absolvovaných ligových duelů, což podtrhuje jeho solidní disciplínu.

Zatímco ztráta Imada Rondiče liberecké příznivce až tak mrzet nemusí, udržení Olatunjiho je s ohledem k plánům hlavního trenéra Luboše Kozla jednoznačným krokem kupředu.

Už žádné tvrdé souboje se Zeleným? Mistr Slovenska pátrá po nové jedničce a uvažuje o Nguyenovi