Sigma se nebránila pokračování Vaněčka, Poulola ani Greššáka, s Minářem se však nedohodli a všichni mizí

Sigma se nebránila pokračování Vaněčka, Poulola ani Greššáka, s Minářem se však nedohodli a všichni mizí

Olomouc po vypršení smluv opustili Lukáš Greššák, Florent Poulolo a David Vaněček. Sigma se s triem hráčů snažila podepsat nové kontrakty, nakonec se s nimi ale dohodla na konci spolupráce.

"Všem třem byly nabídnuty nové smlouvy s přihlédnutím k jejich dlouhodobému zdravotnímu stavu, případně hernímu využití. Nakonec jsme se po korektních jednáních dohodli, že se rozejdeme," prohlásil sportovní ředitel Ladislav Minář.

Defenzivní záložník Greššák přišel do Olomouce v létě 2019. Čtyřiatřicetiletý Slovák odehrál za Sigmu 70 ligových zápasů a vstřelil dva góly.

Rodák z Martiniku Poulolo, který má i francouzské občanství, posílil Hanáky v září 2020 z B-týmu španělského Getafe. Šestadvacetiletý stoper si v české lize připsal 62 startů a tři branky.

Dvaatřicetiletý útočník Vaněček se stal hráčem Olomouce v předminulém létě. Kvůli poraněnému kolenu a následné léčbě ale s krátkou pauzou téměř rok a půl nehrál. Za Olomouc naskočil jen do 19 ligových utkání a dal dva góly. Dříve působil i v Plzni, s níž získal titul, Jihlavě, Hradci Králové či Teplicích.

Už v pondělí Olomouc informovala o přestupu reprezentačního útočníka Mojmíra Chytila do pražské Slavie. Svěřenci trenéra Václava Jílka obsadili v právě skončeném ligovém ročníku šesté místo.

Že by už Čvančara dumal o bundeslize? Útočné tykadlo Sparty mají na radaru tyto dvě bundesligové adresy...