V Brně by neměl zůstat ani defenzivní talent Endl. Jeho cena ovšem není pro tuzemský trh zrovna malá...

V Brně by neměl zůstat ani defenzivní talent Endl. Jeho cena ovšem není pro tuzemský trh zrovna malá...

Záložníci Wale Musa Alli i Michal Ševčík podle všeho z čerstvě druholigového Brna zmizí a platit by to mohlo i pro jednu náctiletou naději.

Řeč je o devatenáctiletém stoperovi Lukáši Endlovi, jenž má na současné klubové adrese platnou smlouvu do 30. června 2025.

Perspektivní zadák je součástí áčka Zbrojovky již od ročníku 2019/2020 (do klubu přišel v roce 207 z FC Svratka Brno) a od té doby zasáhl v nejvyšších dvou soutěžích do 53 duelů a další tři vystoupení přidal v domácím poháru.

Využíval ho jak Richard Dostálek, tak Martin Hašek a dvaadvacet soutěžních pobytů v základní sestavě není úplně marné vytížení. Tím spíš pro teenagera, jemuž pořád nebylo ani dvacet.

Odborníci mají za to, že by mládežnický reprezentant Česka vzhledem ke svému vývoji neměl hrát druhou nejvyšší soutěž, nicméně cena, kterou za něj vlastník Václav Bartoněk považuje, není úplně malá.

Majitel Zbrojovky by za vytáhlý defenzivní talent rád inkasoval dvanáct či třináct milionů korun a vzhledem k tomu, že u něj svítí na transfermarkt.com suma okolo 20 milionů korun, se to nezdá být nijak přestřeleno.

To si však na domácím trhu mohou dovolit tři, maximálně čtyři kluby. Jak už vyšlo také na iSport.cz, kromě slavných "S", Viktorie a Baníku by tak mohlo připadat v úvahu i zahraničí.

Změna je velmi reálná, ale nic konkrétního dosud na stole neleží. Ve fotbale však mohou nabrat věci rychlý spád.

Tři zklamání F:NL? Oba sestupující i mlčící posily z nejvyšší soutěže