Tři zklamání F:NL? Oba sestupující i mlčící posily z nejvyšší soutěže

Tři zklamání F:NL? Oba sestupující i mlčící posily z nejvyšší soutěže

Zatímco včera jsme vám představili tři největší překvapení sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, dnes zamíříme na opačný pól. Dvě pozice obsadily dva týmy, které sestupují. Sezona jednoho týmu byla velmi špatná, ta druhá byla vyloženým zklamáním. Stejně jako dvě prvoligové posily, které nebyly vidět.

TŘINEC? ZASLOUŽENÝ SEŠUP

Sezona Třince? Prostě špatné. Logicky přišel zasloužený sestup do MSFL, o kterém bylo rozhodnuto už kolo před koncem soutěže.

Důvod byl jasný, a sice špatný závěr podzimu a absolutně nezvládnuté jaro. Paradoxní je, že Třinec neměl ani nejhorší obranu a ani nejslabší útok, nicméně slabiny byly jinde. Například šest výher za celý ročník bylo s přehledem nejhorší číslo v druhé lize. Hned půlku všech utkání třinečtí prohráli.

Do této bilance se promítají i venkovní výjezdy. A to je kapitola sama pro sebe! Patnáct zápasů, jedna výhra, deset proher, skóre 8:25. 

Jak se ale říká, vše jde zachránit. To by ale Třinec musel zabrat i na konci sezony. Nicméně to bylo vůbec nejhorší období v ročníku. Žádný tým neměl v posledních pěti či deseti zápasech horší formu.

Všeříkající je poslední pětice zápasů, ze které Třinec vydoloval jediný bod. To vše se skóre 3:7. Prostě bída a zasloužené loučení s druhou ligou.

Tři překvapení F:NL: jízda ambiciózního Vyškova, nigerijský sniper a mladí gólmani

© FK Fotbal Třinec