Holý vychytal Carlisle postup do League One a na změnu nemyslí: Nedovedu si představit, že by za mě někdo vyplácel peníze

Holý vychytal Carlisle postup do League One a na změnu nemyslí: Nedovedu si představit, že by za mě někdo vyplácel peníze

Nejvyšší brankář ostrovního fotbalu Tomáš Holý absolvoval v sezoně League Two v barvách Carlisle United hned 49 duelů a zažil velmi sladkou tečku.

Jeho tým totiž v londýnském Wembley zvládl finále play off o League One, když si na penalty poradil se Stockportem County a v příštím soutěžním ročníku 2023/2024 se může těšit na třetí nejvyšší anglickou soutěž.

O tom, že půjde o krok výše, vůbec nepochybuje. Už jen kvůli tomu, na jaké jeho Carlisle narazí soupeře. V tamní třetí lize momentálně hraje hned několik známých značek typu Portsmouthu, Charltonu, Derby County či Barnsley.

"Přijedou k nám velké týmy s historií v Premier League, zahrajeme si na krásných a velkých stadionech, kam chodí plno skvělých fanoušků. Zvýší se prestiž klubu, pomůže mu to finančně, fotbalově nás čeká vyšší kvalita," vyčíslil v rozhovoru pro sport.cz 206 centimetrů vysoký strážce svatyně, jenž přišel na stávající adresu loni v létě z Port Vale.

Je však otázkou, jak v takové konkurenci mužstvo z Brunton Parku pro 18202 diváků vůbec obstojí. Někdejší gólman Sparty, Zlína či Žižkova by se nerad pohyboval na chvostu tabulky ani jako nováček soutěže.

"Klub už potvrdil, kdo odchází, kdo zůstává. Máme dobré fotbalisty, vytvořila se osa, ale tým se bude muset doplnit. Musíme chtít být vysoko. Jakmile nebudeme mít vysoké cíle, tak to bude špatně. Neříkám, že skončíme v top šestce, to po nás nebude nikdo chtít, ale měli bychom mít ambici dostat se tam, jinak dopadneme jako Forest Green. Myslím, že oni se chtěli v League One jen udržet, a spadli. Mít za cíl záchranu je jen takové alibi. I náš trenér je ale takový, že se s málem nespokojí," zmínil Paula Simpsona, který dříve vedl Bristol City či mládežnické výběry Albionu.

Rodák z Rychnova nad Kněžnou, který už si v Anglii zahrál za Gillingham, Ipswich i Cambridge, má na stávající klubové adrese kontrakt do 30. června 2024 a tentokráte by převlékat trikot neměl.

"Mám smlouvu ještě na jeden rok. Nedovedu si představit, že by za mě někdo vyplácel peníze," uzavřel jednatřicetiletý brankář, jenž působí v anglickém prostředí již šest a půl roku.

Nevyužití Květ i Hronek trošku litují nepovedených přestupů do špičky. Šance na jejich návrat do Ďolíčku žije