Vím, že už se tu pár kluků z Nigérie prosadilo a chci být dalším z nich, hlásí Tanko po přestupu do Baníku

Vím, že už se tu pár kluků z Nigérie prosadilo a chci být dalším z nich, hlásí Tanko po přestupu do Baníku

První letní posilou Baníku Ostrava se stal pětadvacetiletý Nigerijec Abdullahi Tanko, jenž dorazil na Bazaly z druholigového Varnsdorfu a ve Slezsku se upsal na příští tři sezony do 30. června 2026.

Mohlo by se jednat o přímou náhradu za ofenzivně laděného čtyřiatřicetiletého křídelníka Nemanju Kuzmanoviče, jenž v prvním týmu FCB skončil společně s Janem Laštůvkou tento týden.

Sportovní úsek Baníku, který o něj bojoval s několika dalšími kluby, nezaujala pouze jeho produktivita (15 branek a 4 gólové asistence), ale i jeho dynamika a rychlost...

"Sledovali jsme jeho výkony ve druhé lize a je velice zajímavý hráč. Je skvěle rychlostně vybavený, má tah na bránu, je přímočarý. Jeho zápasová data jsou srovnatelná s Yirou Sorem, pokud jde o běžeckou stránku. Navíc se velmi rychle dokázal adaptovat v českém prostředí. Jak se více a více prosazoval, tak rostl zájem dalších klubů z první ligy. Byl to nakonec celkem boj, ale získali jsme ho do našich služeb,“ neskrýval spokojenost na stránkách fcb.cz Luděk Mikloško.

Bývalý hráč Gil Vicente či Chávesu už působí na Starém kontinentu šestým rokem, nicméně nejlepší ročník v dospělém fotbale prožil právě na severu Čech pod Miroslavem Holeňákem.

"Těším se, že jdu do první ligy a do klubu, který má takovou diváckou podporu. Doufám, že se v Baníku dokážu prosadit a mužstvu pomůžu góly i svou hrou. Vím, že už se tu pár kluků z Nigérie prosadilo a chci být dalším z nich," doplnil sám Tanko, jenž může nastupovat jak v útoku, tak jakožto kraji ofenzivní hráč.

Debutovat v nových barvách bude moci v premiérovém duelu letní přípravy.

Na Bazalech cítí, že už je třeba začít kádr trochu omlazovat. Kuzmanovič i Laštůvka proto končí