Vachoušek je ohledně Gninga rozpolcený. Peníze z jeho prodeje by "sklářům" otevřely dveře k jiným hráčům

Vachoušek je ohledně Gninga rozpolcený. Peníze z jeho prodeje by "sklářům" otevřely dveře k jiným hráčům

Zatímco ofenzivně ladění borci Filip Žák či Babacar Sy na teplických Stínadlech skončili, v případě Daniela Fily i Dominika Pleštila by bylo vedení "sklářů" rádo, aby na severu Čech pokračovali také v následujícím soutěžním ročníku 2023/2024.

Otazník zůstává u čtyřiadvacetiletého senegalského forvarda Abdallaha Gninga, jehož si Teplice pořídily z finančních prostředků, které obdržely za prodej špílmachra Patrika Žitného.

Afričan zakončil ligovou sezonu devíti přesnými zásahy, díky čemuž se z něj stal nejlepší střelec žlutomodrého mužstva.

Sportovní ředitel Štěpán Vachoušek je v jeho případě rozpolcený a v tuto chvíli neví, jestli by si přál jeho pokračování, nebo prodej, kterým by si mohl klub vydělat na jiné hráčské cíle...

"Abu má u nás profi smlouvu, žádná oficiální nabídka na něj na stole neleží. Připojí se 20. června do přípravy. Na jednu stranu jsme rádi, že ho tu budeme mít, na druhou stranu by pro klub bylo dobré, kdyby přišla vysoká nabídka a prodali bychom ho. Jsem z toho rozpolcený. Byl bych rád, kdyby zůstal, ale finance klubu jsou nad sportovní stránkou. Peníze za něj by nám otevřely dveře k jiným hráčům," pronesl na webu fkteplice.cz šéf sportovního úseku.

Bývalý rychlík Vlašimi, jehož tržní cena se podle specializovaného serveru transfermarkt.com v současnosti blíží 15 milionům korun, skóroval i v pátém kolem nadstavby na jablonecké Střelnici a pakliže zůstane, bude mít na co navazovat.

Olatunji se u Nisy zlepšil ve všem: S Kozlem spolu pravidelně mluvíme, ne jako otec a syn, ale jako profesionálové

Foto: FK Teplice