Táborsko začíná budovat kádr pro příští sezonu. Jako první dorazil ze sousedního Dynama tento brankář...

Táborsko začíná budovat kádr pro příští sezonu. Jako první dorazil ze sousedního Dynama tento brankář...

Sedmý tým uplynulého ročníku F:NL FC Silon Táborsko, který inkasoval během třiceti kol 43 branek, už začal zbrojit na nový soutěžní ročník 2023/2024. Začal od brankářského postu.

Natrvalo k Jordánu přestoupil dosavadní gólman Dynama České Budějovice Daniel Kerl, jenž byl v posledních měsících v kádru kouče Romana Nádvorníka pouze zapůjčen.

Bývalý brankář Třince, kde však moc šancí nedostal, se propracoval mezi tři tyče Silonu v posledních třech kolech a byť třikrát inkasoval, Táborsku pomohl k sedmi bodům a nyní podepsal smlouvu na příští tři roky do 30. června 2026.

"Dan je šikovný a perspektivní gólman, který má šanci vedle Martina Pastornického růst a dosahovat ještě lepších výkonů. Jsme rádi, že jsme ho z Dynama získali do našeho kádru," uvedl na webu fctaborsko.cz ředitel Martin Vozábal.

Mladík je přesvědčen o tom, že by mohl konečně vymanit z role náhradníka. "Jsem rád, že Táborsko o mě projevilo zájem. Beru to pro sebe jako krok dopředu. Chci se poprat o místo v bráně," informoval dvaadvacetiletý strážce svatyně.

Doposud nasbíral ve druhé nejvyšší domácí soutěži čtyři vystoupení. Jak tomu asi bude v příštích měsících v rámci konkurenčního boje s o pět let starším Martinem Pastornickým?

Tři zklamání F:NL? Oba sestupující i mlčící posily z nejvyšší soutěže