Plzeňský tah Koubkem? Přešlapování na místě. Důkaz toho, že je Šádek zase v krizi

Plzeňský tah Koubkem? Přešlapování na místě. Důkaz toho, že je Šádek zase v krizi
GLOSA

Ještě to není zcela dořešené, v kuloárech se to ale pokládá za hotovou věc. Jak informoval Deník Sport, na lavičku Viktorie Plzeň se po osmi letech vrátí uznávaný bard Miroslav Koubek. Jednasedmdesátiletý odborník, jenž už před šesti roky zamířil do zaslouženého důchodu. Předloni se nečekaně vrátil zpátky na scénu, vynořil se v Hradci Králové. Pravým šokem je však až jeho comeback do Viktorie. S veškerou úctou k němu, správné řešení to není. Koncepční už vůbec ne. V krizi ale není on, nýbrž šéf klubu Adolf Šádek. A to nejspíš ve větší, než je vůbec ochoten si připustit.

Znovu totiž připomíná hráče pokeru, co se tváří, že má esa od začátku v rukou. Ve skutečnosti tam však zřejmě nemá zhola nic. Už jednou mu tenhle bluf vyšel, neskutečně silné nervy mu nakonec otevřely cestu k milionům. Především měl ale obrovskou kliku. A je až rouhání se na podobně tenký led vydávat znovu.

Jenže se zdá, že přesně to má Šádek v úmyslu. Minimálně si s tou myšlenkou dost nebezpečně hraje. Už dva roky povídá, jak usilovně shání kupce. Bohatého investora, který by od něj klub odkoupil. Zájemců se v Plzni objevilo víc než dost, žádný z nich mu ale nebyl dost dobrý. Na každém si našel něco, co v jeho očích tenhle deal zhatilo.

Můžeme se pouze domnívat, nakolik v tom hrála roli jeho vlastní ješitnost, nakolik nesolventnost lidí na druhém konci stolu. Ve výsledku je to ale jedno. Díky nečekanému přívodu kyslíku pacient přežil, jenže v kómatu se nachází dál. Navíc pokus ho probudit se neustále odkládá, konečným deadlinem má být tohle léto. Z mnoha indicií se dá ale vyčíst, že spásná dohoda se jaksi furt neblíží. Nebo možná ano, pro Viktorku však zřejmě nebude tak zásadní.

Svědčí o tom i plánovaný návrat Koubka. Protřelého matadora, který má Šádkovi získat čas navíc. Minimálně předstírat, že má boss Plzně věci stále pod kontrolou. Jenže pokud by to tak vážně bylo, nového trenéra by už vybíral někdo jiný. A jen těžko si lze představit, že by ze všech možných adeptů ukázal právě na vysloužilého rodáka z Kladna.

Důvodů k tomu ho opomenout by se našlo totiž víc. V první řadě jde o jeho věk, zvlášť po éře Michala Bílka se očekával jiný typ trenéra. Někdo mladší a s větším drajvem. Zkrátka člověk, který by Plzeň vedl delší čas. Zrovna Koubek to však bude jen stěží. Jeho prioritou jsou totiž roční smlouvy, jen zřídkakdy se upíše k delší. Ostatně není žádným tajemstvím, že byť umí vztah s mužstvem okamžitě navázat, svým neústupným chováním ho dokáže i hodně rychle ztratit. Jako se to na jaře stalo v Hradci. Ten bravurně pozvedl, i tak si ale jeho odchod přáli i samotní hráči.

Pokud to v Plzni bude fungovat, tak s datem omezeným. Za rok bude Viktoria stejnou situaci řešit znovu.  A to možná i s majitelem, což je ještě mnohem horší. Příchodem Koubka zkrátka Viktoria nedělá krok vpřed. Přešlapuje na místě. Ironií osudu je, že si to teď nemůže dovolit. 

Vrba o Afričanech z Vyškova: Někteří z nich nemají ve druhé lize vůbec co dělat, kdybych mohl, tři čtyři si vyberu