Odchod Benzemy nás všechny zaskočil. Netěší nás to, ale je to část rozjeté proměny klubu, tvrdí Ancelotti

Odchod Benzemy nás všechny zaskočil. Netěší nás to, ale je to část rozjeté proměny klubu, tvrdí Ancelotti
OBSAHUJE OHLASY

Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti přiznal, že rozhodnutí útočníka Karima Benzemy odejít z klubu ho zaskočilo. Přidal však, že úřadujícího držitele Zlatého míče chápe. 

Real oznámil odchod svého kapitána v neděli před závěrečným zápasem sezony s Bilbaem, ve kterém francouzský útočník přispěl gólem k remíze 1:1. Benzema strávil v Realu 14 let.

"Jeho odchod nás všechny zaskočil. Bylo to rozhodnutí na poslední chvíli, ale chápu ho," řekl po zápase Ancelotti. "Loučím se s ním s vědomím, že jsem vedl jednoho z nejlepších hráčů a útočníků na světě," dodal.

Podle třiašedesátiletého kouče si Benzema za všechno, co pro Real udělal, právo na rozhodnutí odejít zasloužil. S klubem mimo jiné získal čtyři tituly a pětkrát vyhrál Ligu mistrů.

"Jeho odchod nás netěší, ale je to část proměny klubu, která bude pokračovat i v příští sezoně," uvedl Ancelotti. "Za roky v klubu mu musíme poděkovat. Odchází jako legenda a nezapomenutelná postava, která bude navždy v paměti klubu," dodal.

Benzema do Realu přišel v roce 2009 z Lyonu, se kterým získal čtyři tituly. Za madridský celek odehrál 647 zápasů a dal 353 gólů. Víc branek za "Bílý balet" nastřílel jen Cristiano Ronaldo (450).

Portugalský útočník momentálně působí v Saúdské Arábii a právě tam by měl Benzema podle spekulací zamířit. Do tamní soutěže má údajně namířeno i argentinský mistr světa Lionel Messi.

Nejstarší střelec Serie A Ibrahimovic skončil. Fotbalu dávám sbohem, ale vám ne, vzkázal aplaudujícímu publiku na San Siru