Šest klubů, jimž může čelit Sparta ve 3. předkole Ligy mistrů? Na Letnou může dorazit i Kucka nebo Čivič

Šest klubů, jimž může čelit Sparta ve 3. předkole Ligy mistrů? Na Letnou může dorazit i Kucka nebo Čivič

Mistrovskou Spartu v tuto chvíli dělí od základní skupiny Ligy mistrů čtyři zvládnuté souboje. Svou letošní evropskou pouť totiž začne ve třetím předkole nejprestižnější evropské soutěže.

Protože bude letenský výběr dánského trenéra Briana Priskeho nenasazený, již ve velkém předstihu je jasné, že ho čeká jeden z těchto šesti protivníků...

- Dinamo Záhřeb, které je čtyřiadvacetinásobným šampionem chorvatské HNL a tuto sezonu ovládlo s náskokem deseti bodů na Hajduk Split.

- FC Kodaň, což je patnáctinásobný mistr dánské Superligy, kterou letos ovládl se čtyřbodovým náskokem na Nordsjaelland. V jeho kádru se mimochodem nalézá i slovenský reprezentant Denis Vavro.

- Galatasaray Istanbul, jenž si v tomto ročníku Süper Lig dokráčel po třiadvacátý primát historie a který má mimo jiné na soupisce i jména jako Mata, Zaniolo, Mertens, Gomis nebo Icardi.

- Ferencváros Budapešť, který ovládl maďarskou nejvyšší soutěž NB I s náskokem šesti bodů i přesto, že ji finišoval se třemi prohrami. Za pětatřicetinásobné mistry země mimochodem hraje již čtyři roky exsparťan Eldar Čivič.

- Karabach, jemuž se podařilo ovládnout ázerbajdžánskou Premyer Liqu před Sabahem a Nefči Baku, díky čemuž se mohl na oné adrese slavit jubilejní desátý titul.

- Slovan Bratislava, jehož hráči nasbírali o dva body více než Dunajská Streda a mohli se tak radovat ze třináctého samostatného slovenského titulu, což je mimochodem stejný počet jako v případě Sparty. Zatímco Jurij Medveděv už by u případného federálního derby ne byl, Jaromíra Zmrhala či Juraje Kucku by se týkat mohlo.

Zdrží se Hancko ve Feyenoordu jen rok? O chváleného exsparťana projevil zájem čerstvý mistr Serie A