Udrží Pardubice Hlavatého s Janoškem? Kolem klíčových opor kouče Kováče má kroužit hladový Baník

Udrží Pardubice Hlavatého s Janoškem? Kolem klíčových opor kouče Kováče má kroužit hladový Baník

Luděk Mikloško a Pavel Hapal si údajně vysnili na ostravských Bazalech dvojici čtyřiadvacetiletých záložníků Dominika Janoška a Michala Hlavatého, kteří patří Pardubicím.

O tom, že kolem dvou klíčových opor východočeského kádru trenéra Radoslava Kováče, krouží právě ambiciózní Baník, informoval tento týden server iSport.cz.

Oba hráči už toho mají vzhledem ke svému věku dost za sebou. Hlavatý, jenž naskočil v uplynulém ligovém ročníku do 33 pardubických soubojů s bilancí pěti branek, už si v minulosti zahrál také za Mladou Boleslav, Viktorii Plzeň, Baník Sokolov i Příbram.

Jeho vrstevník Janošek, který nasbíral 34 startů a 2765 odehraných minut které se mu podařilo přetavit hned v osm přesných zásahů, si od ročníku 2017/2018 postupně zahrál také za Zbrojovku Brno, Slovácko, Viktorii Plzeň, Mladou Boleslav i Zlín, s tím, že Baníku Ostrava byl zapůjčen již loni na jaře.

Baník měl tehdy v dohodě o hostování opci na trvalý přestup, kterou se však rozhodl neuplatnit. Janošek odehrál za Ostravu v rámci čtyř dílčích vystoupení jen 217 minut čistého času a dalších 360 minut přidal ve třetí lize v barvách ostravské rezervy. V nadstavbě už se pak nevešel ani na lavičku náhradníků.

Jednání mezi Zbrojovkou a Svobodou měla zkrachovat. Bartoněk tak musí pátrat dál...