Čtyři nejproduktivnější hráči české ligy do 21 let? Jejich domovy jsou Stínadla, Střelnice, Eden a stadion Srbská

Čtyři nejproduktivnější hráči české ligy do 21 let? Jejich domovy jsou Stínadla, Střelnice, Eden a stadion Srbská

I když už ve druhé polovině tohoto měsíce začínají všem šestnácti klubům tuzemské prvoligové branže přípravy na nový soutěžní ročník 2023/2024, nikde není psáno, že se ještě nelze vracet k předešlé sezoně.

Nejproduktivnějším hráčem v ní byl slávista Václav Jurečka, který se podílel na čtyřiadvaceti sešívaných brankách, s tím, že "na bedně" se sešli také veteráni Jakub Řezníček (22) a Jan Chramosta (21).

A jak to ohledně produktivity vypadalo mezi hráči do jednadvaceti let? Vůbec nejlepším byl brněnský záložník Michal Ševčíka, jehož by měl čekat brzký přesun na Letnou.

Komu budou čelit lvíčata? Klenotu Arsenalu i zázraku z Dortmundu. Pozor i na Izrael!

Dvacetiletý mladík se dohromady podílel na 15 gólech Zbrojovky a byť mel jaro mnohem slabší než podzim, mezi mladíky triumfoval zcela zaslouženě.

Je však paradoxem, že se Janu Suchopárkovi nakonec nevešel do závěrečné nominace na mistrovství Evropy do 21 a to i přesto, že zasáhl do čtyř kvalifikačních soubojů a jednou skóroval.

Matěj Jurásek, který se podepsal pod 11 tref Slavie, Václav Sejk, jenž pomohl Jablonci k deseti přesným zásahům a Daniel Fila, jehož jméno figurovalo u šesti branek Teplic, se však na turnaj, v jehož základní skupině čekají "lvíčata" Anglie, Německo a Izrael, podívají.

Nejproduktivnější ligoví hráči do 21 let:

1. Michal Ševčík - 15
2. Matěj Jurásek - 11
3. Václav Sejk - 10
4. Daniel Fila - 6

© FC Zbrojovka Brno