Zástupy fanoušků Bohemians 1905 zřejmě potáhnou na Letnou. "Klokani" Spartě děkují za vstřícnost

Zástupy fanoušků Bohemians 1905 zřejmě potáhnou na Letnou. "Klokani" Spartě děkují za vstřícnost

Čtvrtý tým uplynulého ročníku FORTUNA:LIGY s největší pravděpodobností nebude hrát své pohárové zápasy v Evropě v domovském Ďolíčku, nýbrž v letenské epet ARENĚ.

Ředitel Bohemians Darek Jakubowicz sice v pondělí v systému UEFA potvrdil stadion u Botiče, ale podle všeho existuje jen malá šance, že by byl vršovický stánek schválen.

"Klokani" aktuálně čekají na zprávu delegáta UEFA, který navštívil metropoli v sobotu 10. června.

V Ďolíčku už mimochodem několik dní probíhají stavební práce a sektor C bude na start české ligy a tím i předkola Evropské konferenční ligy v provozuschopném stavu.

Hlavním problémem se však zdá být sektor na stání. "Přestože UEFA spustila pilotní projekt na místa na stání, Česká republika v něm nefiguruje, tudíž šance na získání výjimky je velmi mizivá," zaznělo na webu bohemians.cz.

Šest klubů, jimž může čelit Sparta ve 3. předkole Ligy mistrů? Na Letnou může dorazit i Kucka nebo Čivič

Instalace sedadel do kotle by totiž byla náročná a navíc by zmenšila celkovou kapacitu. Pokud by navíc klub šel cestou uzavření sektoru na stání, připravil by o návštěvu zápasu další stovky příznivců.

"S výjimkou bychom chtěli hrát v Ďolíčku, bez ní to nepůjde. Letná splňuje parametry a kapacita Ďolíčku se do ní vejde třikrát. Hodně jsme v tomto případě bojovali mezi volbou srdcem a rozumem, ale i pro komfort fanoušků s největší pravděpodobností vyhraje rozum. Věřím, že Letná bude plná, že se přijdou podívat na Bohemku v Evropě i nezaujatí fanoušci fotbalu," doplnil Jakubowicz.

Vedení Bohemians se potkalo se zástupci Sparty v minulém týdnu a společně řešilo provoz stadionu při jejich pronájmu. Vstřícného a přátelského přístupu letenského "S" si zelenobílí moc váží a cítí z něj velkou míru profesionality i chuť pomoci.

Hybš u nabídky z Ďolíčku neváhal: Dal jsem si jako prioritu, že chci být s novým týmem od začátku přípravy