K roli lídra může Krejčí dospět Pod Bílou věží: Nejdu do Hradce s tím, že tam budu za nějakou celebritu

K roli lídra může Krejčí dospět Pod Bílou věží: Nejdu do Hradce s tím, že tam budu za nějakou celebritu
OBSAHUJE VIDEO

Ostřílený levý záložník Ladislav Krejčí se Pod Bílou věží upsal na dva roky s opcí na další ročník. Teoreticky by tak mohl oblékat černobílý dres Hradce Králové až do června 2026.

V poslední době jednal třicetiletý exreprezentant s více než čtyřiceti mezinárodními starty se třemi kluby - dvěma domácími a jedním zahraničním.

"Obě jednání byla férová, misky vah nakonec převážily pro Hradec Králové. Jsem rád, že budoucnost je vyřešená, a těším se na novou výzvu," informoval v prvním interview pro web fchk.cz bývalý křídelník italské Boloni.

S vedením "votroků" byl v kontaktu od začátku, jednání bylo přímé, jasné a bez zádrhelů, s tím, že dojem na něj udělala i osobní schůzka.

"Lákadlem je také nový stadion. A hrát před plnými ochozy je pro nás hráče to nejzajímavější. Když se všechny tyhle věci daly dohromady, utvořilo to pro mě velice zajímavou možnost," přiznal.

Absolvoval i několik telefonátů s novým trenérem Hradce Jozefem Weberem, takže i od něj již dostal zpětnou vazbu a potěšilo ho, že o něj neměl zájem pouze sportovní ředitel Jiří Sabou, ale také on.

"S panem Weberem jsme řešili, jak fotbal vidí on, a myslím, že ho vidíme stejně. I pod ním se budeme chtít prezentovat tak, jak to tým předváděl v minulé sezóně pod trenérem Koubkem, který tam zanechal výbornou stopu. Hrál agresivní přímočarý fotbal, rychle nahoru, tyhle atributy by měly ve hře zůstat," podotkl.

Troufl by si po roční pauze bez fotbalu, kdy ho zaměstnávaly výhradně tréninky, na roli nového lídra? Na východ Čech dle vlastních slov nedorazil kvůli tomu, aby v něm byl za celebritu, ale s pokorou a určitě nejde do do nového klubu dohrávat kariéru.

Předem však něco vyhlašuje pouze nerad. Vykřikovat nějaká silná hesla totiž není jeho šálkem kávy a má za to, že svoji roli musí hráč dokázat v tréninku a v zápase.

"Já budu ukazovat věci, které mě v kariéře zdobí a mám je silné. Což je přístup, profesionalismus, kterému jsem se naučil v cizině a také fakt, že se nikdy nevzdávám. Když to budu předvádět, můžu k roli lídra dospět. Nejdu do Hradce Králové s tím, že tam budu za nějakou celebritu. Přicházím s pokorou. Chci na sobě pracovat, pomoct týmu a doufám, že ostatní věci časem přijdou," doplnil hráč, jenž z kádru zná nejen Václava Pilaře a Jakuba Radu, ale také Petra Pudhorockého či Adama Gabriela.

Klokani pokračují ve zbrojení. Od začátku jsem cítil, že jít do Bohemky je to správné rozhodnutí, říká Hrubý

'