Mbappé si myslí na Zlatý míč: Musíte upoutat pozornost a dávat góly. Těmto kritériím ale odpovídám i já

Mbappé si myslí na Zlatý míč: Musíte upoutat pozornost a dávat góly. Těmto kritériím ale odpovídám i já

Čtyřiadvacetiletý francouzský útočník patří mezi nejlepší hráče současnosti, přesto na zisk Zlatého míče pasují fanoušci i odborníci jiná esa. Kylian Mbappé to však tak jednoznačně nevidí a namítá, že splňuje kritéria, aby mohl toto prestižní ocenění získat i on sám.

Hlavní palebná síla francouzské reprezentace a PSG si pomýšlí na Zlatý míč a argumentuje to slovy, že splňuje kritéria, za která by mohl být vítěz vyhlášen. Veřejnost je ale názoru, že se letos rozhodne mezi Lionelem Messim a Erlingem Haalandem. První zmíněný ovládl se svou zemí světový šampionát v Kataru, když ve finále porazil právě Francii, ten druhý pak získal treble s Manchesterem City.

„Zlatý míč? Je těžké mluvit o individuální trofeji, protože se musíte umět prosadit jako jednotlivec a zároveň slavit týmové úspěchy. Podle současných kritérií bych ale mohl vyhrát i já, protože je splňuji. Takový hráč by měl umět upoutat pozornost a dávat góly. Rozhodovat o tom bude ale někdo jiný, i když já jsem věčný optimista,“ nechal se slyšet Mbappé v rozhovoru pro TF1.

Čtyřiadvacetiletý kanonýr za sebou nemá špatný rok. V Kataru se Francie dostala až do finále, kde byla nad její síly Argentina, ale Mbappé v zápase o cennou trofej zaznamenal hattrick. Dařilo se mu i v Ligue 1, kde pomohl Les Blues 54 góly k mistrovskému titulu.