Žižkov nechce před návratem do F:NL nic podcenit. Kotal rozšířil Horňákův realizační tým o 2 nové experty

Žižkov nechce před návratem do F:NL nic podcenit. Kotal rozšířil Horňákův realizační tým o 2 nové experty

Druholigový nováček Viktoria Žižkov prochází spoustou změn a to nejen na hráčském, ale i trenérském či funkcionářském poli.

Pozici sportovního manažera opustil Zdeněk Koukal a v letní pauze se vydali na nová dobrodružství jak dosavadní kondiční kouč Tomáš Horna, tak trenér brankářů Václav Winter.

Zatímco prvně jmenovaný odborník zaplul do struktur hokejových Rytířů Kladno, druhý expert se přesunuje ke druholigové konkurenci, konkrétně do FC Sellier & Bellot Vlašim.

Přímé náhrady však dorazily pod televizní věž velice rychle. Kondici Švengera, Batioji, Voltra, Petráně a spol. bude mít nově na starost jednatřicetiletý Jan Svoboda.

Ten byl až do letošního jara členem realizačního týmu Dukly B, na Julisce měl na starost také přípravu dorostenců a stejné úkoly navíc plnil i u reprezentačních výběrů do sedmnácti a osmnácti let.

Gólmanům pak nově bude velet o tři roky starší Vojtěch Mareček, který pracoval v letech 2019 - 2022 u sparťanské rezervy a v posledních šesti letech prošel také národními mužstvy od šestnácti do osmnácti let.

S žižkovským šéftrenérem Václavem Kotalem se bývalý brankář Slovanu Liberec potkal na Strahově i u mládežnické reprezentace a má za sebou štace v Hradci, Pardubicích či u futsalistů katarského Al-Sadd Sports Clubu.

Obrovská kolektivní chyba. Tyhle situace česká povaha holt nezvládá, shrnul Vízek blamáž lvíčat s Izraelem. Kušeje chce v lize vídat dál